Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Geçer?

0
94

Günümüzde kadınların en ciddi sorunlarından biriside Sorusunun cevabını bulmaktır. Bu konuda oldukça hassas olan kadınlar birçok yöntem denerler. Bitkisel yöntemler, kremler gerekirse cerrahi işlemler ya da botox gibi yöntemler deneniyor. Kırışlardan tamamen kurtulmak mümkün olmasa da onları ne kadar az gösterir hale gelirse o kadar iyi oluyor.

Yüzde Bulunan Kırışıklar İçin Doğal Yöntemler

Kırışlardan kurtulmak için hemen hemen herkesin başvurduğu ilk yöntem doğal olanlar olacaktır. Yüzünüze uygulayabileceğiniz birkaç doğal maske bulunur. Yoğurt maskesi cildi nemlendirir ve gözeneklerin kapanmasını sağlar. Bu sebepten kuru cilde sahip kişiler için birebirdir. Bir kaşık yoğurt, bal, yarım kaşık portakal suyu ve bir parça muz yeterli geliyor. Diğer bir maske de limon maskesidir. Limon ve bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp uyguladığınız zaman verim alabilirsiniz. Badem maskesinde bademleri sütte bekletip kabukları yumuşayınca soyun ve iyice ezin. Ardından yüzünüze sürün.Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Geçer?

Kırışıkları Önlemek İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gün içerisinde cildimiz kirlenir ve gözeneklerimiz bu kirlilikte nefes alabilmek için büyürler. Siyah nokta oluşumu hatta sivilceler meydana gelebilir. Bu durumun önüne geçmek adına cildimizi en az bir kere güzel bir temizleyiciyle yıkamamız gerekir. Genelde sabun bu işlem için önerilmez çünkü cildi kurutur. Cilt yıkandıktan sonra nemini kaybedeceği için güzelce nemlendirmezseniz pul pul dökülmeler meydana gelebilir. Bu yüzden yıkama işlemi sonrasında nemlendirme işlemini sakın atlamayın. Göz çevreniz için ve yüzünüz için sabah akşam nemlendirme yapın. Böylece kırışma oranını en aza indireceksiniz. Nemli cilt çok daha yavaş kırışacaktır.

Doğal Olmayan Kırışık Giderme Yöntemleri

Eğer doğal yöntemler size yeterli gelmiyor ve daha kalıcı bir çözüm istiyorsanız kimyasal tedaviler size göre olacaktır. Lazer ile tedavi cildin üst katmanların soyulmasını sağlayarak kırışık görünümünü en aza indirir. Bir diğer yöntem ise dolgu maddelerinin kullanılmasıdır. Yapay dolgu, kollajen, yağ gibi maddeler enjeksiyonla deri altına verilerek derinin altının doldurulması sağlanır. Botox ise daha kalıcı bir çözüm sağlar. Kırışıkların en aza inmesini sağlar.

Bir önceki bilgi dolu olan Sivilceler Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde Sivilce, Sivilce Tedavisi ve Sivilceler Nasıl Geçer? hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here