Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

0
120

Ek gelir sağlamak isteyenlerin veya ciddi anlamda kendilerini geliştirip iyi miktarda para kazanmak isteyenlerin yapabileceği bir şey, bir kanalı açmak ve buradan para kazanmak olabilir. Videolar çekip, bunları kanalında paylaşarak ve izleyici sayısını arttırarak iyi miktarda para kazanılabilmektedir. Ama bu kolay bir şeymiş gibi görünse de, aslında o kadar da kolay değildir. Sabırlı olmak ve emek vermek çok önemlidir ve bunların yanı sıra yapılabilecek başka şeyler de vardır.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Youtube Kanalı Açmak

Yapılması gerekilen ilk şey bir Youtube kanalı açmaktır. Eğer bir kanal varsa, o da kullanılabilir. Ama dikkat edilmesi gerekilen şeylerden birisi kanalın adıdır. Kanalın adı ilgi çekici, farklı ve hatırlanması kolay ise bu, kanal sahibine ciddi bir avantaj sağlayabilmektedir. Yeni bir kanal açma gereksinimi duymuyorsanız ve var olan kanalınızı kullanmak istiyorsanız, bu kanalın adını da değiştirebilirsiniz ve böylelikle izleyici sayısını arttırmış olacaksınızdır. Youtube hesabınız Google hesabı ile aynı olacağından, ayarlardan isim değiştirmek mümkündür.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Kanala Koyulan Videolar ve İçeriği

İçerik, Youtube üzerinden para kazanmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken şeylerden birisidir. Ne tür bir içerik yükleyeceğiniz size bağlıdır ama burada dikkat edilmesi gerekilen şeylerden birisi videoların ve içeriğin kaliteli oluşudur. Videoları daha ilginç bir hale getirmek için bazı yazılım programlarından da yararlanılabilmektedir. Dikkat edilmesi gerekilen bir diğer nokta ise videoların uzunluğu olacaktır. Çok uzun videolar genelde pek tercih edilmemektedir. Videoların içeriğini de göz önüne alarak, videoların uzunluklarını buna göre ayarlamak sağlıklı olacaktır.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Videoların Sürekliliği ve Devamlılık

Kanala, düzenli bir şekilde video yüklemek dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli etkendir. Düzenli bir şekilde video yükleyerek, abonelerin sayısını arttırabilirsiniz. Bu, özellikle yeni başlayanların dikkat etmesi gereken bir şeydir. Haftada 2-3 kere veya en azından haftada en az 1 kere kanala video yükleyerek, abonelerinizin sayısını arttırabilirsiniz. Kanalına ayda bir kere video yükleyen birisi ile kanalına haftada bir kere video yükleyen birisi karşılaştırıldığında, her hafta kanalına video yükleyen kişinin aboneleri daha hızlı bir şekilde artacağına şüphe yoktur. Çok sayıda video yüklemenin yanı sıra diğer etkenlere de dikkat etmek gerekmektedir.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Videoları Paylaşmak

Çekilen videoları sadece Youtube kanalına koymak ve bunun dışında başka bir şey yapmamak pek faydalı olmayacaktır. Videoları, sosyal medya gibi farklı yerlerde paylaşmak, videoların izlenme sayısını arttıracaktır ve bu da sizin daha fazla para kazanmanıza neden olacaktır. Videoları, internet üzerinde farklı yerlerde paylaşarak, daha fazla insanın videolardan haberdar olmasına yol açacak ve bu da kanaldaki abone sayısının artmasına yol açacaktır.

Monetize Etmek

Monetize para kazanmak anlamına gelmektedir. Para kazanmak için kanaldaki Youtube videolarını monetize etmeniz gerekmektedir. Bu, Youtube’un çektiğiniz videolara reklam yerleştirmesi durumudur. Bu işlemi Youtube kanalınızdan yapabilirsiniz.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Google AdSense Hesabı Açmak

AdSense sitesinden bu işlemi yapmak mümkündür. Bir hesap açabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Buradan size para gönderileceğinden dolayı, hesap oluşturulurken bir banka hesabınızı kullanmanız gerecektir veya PayPal hesabını da kullanabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekilen Diğer Noktalar

Para kazanmak için videolarınız en az 10.000 kez izlenmiş olması gerekmektedir. Ama bu sayı her zaman aynı olmamaktadır ve sürekli bir değişim içerisindedir. Videolarınızda bulunan reklamların sayısı ve içeriği de önemlidir. Bunun yanı sıra, hangi ülkede yaşadığınızın da bir etkisi vardır. Birçok önemli nokta bahsedildiği gibi, bunların dışında bir kaç önemli nokta daha bulunmaktadır.

Bir önceki bilgi dolu olan Düğün Salonu Açmak ve Kazancı başlıklı makalemizde Düğün Salonu, Düğün Salonu Açma Maliyeti ve Düğün Salonu Açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here