Yatırım Nasıl Yapılır?

0
89

Bir ailenin ya da bir kişinin gelir düzeyine bağlı olarak belli oranda yapması daha ferah bir yaşantı yaşamasına sebep olur. Gelir düzeyine birçok alanda yapılabilir. Ne kadar miktarda yapıldığı değil akıllıca olan seçeneği daha karlıdır. Kişi ne kadar yapabiliyor ise ve bunu düzenli olarak yaptığı sürece zamanla bu birikim yükselecektir. O yüzden az çok değil, kişiye ve gelire uygun bir seçeneği seçilmelidir.

Yatırım Nasıl Yapılır?

Konuta yapılan yatırım her zaman için karlı olan bir yatırımdır. Gelir seviyesine göre belli bir süre nakit biriktirilir. Daha sonra ideal bir konut bulunduğu zaman bankalar aracılığı ile konut kredisi kullanılmak üzere konut alınabilir. Konut kredisi faiz oranları bankalar arası değişken olduğu için yapılacak başvurudan önce faiz oranlarına bakmak faydalı olacaktır. Kampanyalı (bayram kredileri vb.) olan krediler takip edilir ise ekstra avantajlı olur. İkinci bir ev alınıyor ise yatırım için kira getirisi olan yerleri seçerek alınması avantajlı olan bir durumdur.

Yatırım Nasıl Yapılır?

İyi bir arsa bulup oraya yatırım yapmak mantıklı bir seçimdir. Arsa her zaman için günümüz şartlarında karlı bir yatırım aracıdır. Fakat ne kadar kısmı peşin ödenir ise o kadar daha karlı bir yatırım aracı olacaktır. Uzun bir vade süresinde prim yapacak bir arsa alınacak ise nakit alınmaya çalışılmalı ya da avantajlı bir ihtiyaç kredisi bulunarak alınması daha karlı olacaktır.

Yatırım Nasıl Yapılır?

Altın Yatırımı

Altın belli zamanlarda yükselir ve belli zamanlarda düşüş yaşar. Altına yatırım yapılarak belli bir süre sonra iyi bir miktarda yatırım sağlanmış olur. Fakat alır iken fiyatları takip etmek avantaj sağlar. Düşükten alarak belli bir süre sonra satmak her zaman daha fazla avantaj sağlar. Altın evde saklamak güvenli olmadığı için güvenilir bir bankada altın hesabı açılmak üzere her ay düzenli olarak altın alımı talimatı verilerek düzenli bir yatırım planı olarak altın yatırımı seçilebilir.

Yatırım Nasıl Yapılır?
Borsaya Yatırım

Borsaya Yatırım

Borsaya yatırım karlı olur. Ama bunun için borsadan anlamak ve takip etmek lazım. Hangi hisse senedi ne kadar düşmüş, ne kadar çıkmış, ilgili haberler neler, hepsine bakmak lazım. Düzenli olarak da sabırlı bir şekilde takip etmek gerekir. Ama şunu mutlaka söylemek lazım Borsa riskli bir yatırım aracıdır. Aniden paraya ihtiyaç olunduğunda, alınan hisse senedi düşüşte olabilir.

Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Mecburiyet durumunda bozmak gerekebilir. Borsa da alına bir kağıt çıkabilir de düşebilir de. Bu riskleri göze alarak borsa aracılığı ile yatırım yapmak gerekir. Alınacak olan hisse senedinin çok iyi analizinin yapılması gerektiğini unutmamak gerekir. Borsa konusunda uzman olan yazarların tavsiyelerine de bakılarak karar verilebilir. Birçok borsa ile ilgili yazar vardır ve tavsiyeler de bulunmaktadır.

Yatırım Nasıl Yapılır?

Vadeli hesap aracılığı ile yatırım yapmak her zaman için en risksiz yatırım aracıdır. Fakat yine de dikkat edilmesi gerekli olan noktalar vardır. İlk önce güvenilir bir banka seçmek gerekir. Daha sonra bankaların vadeli hesaba verdiği faiz oranına bakmak gerekir. En yüksek faiz oranını veren bankayı seçmek demek daha fazla faiz getirisi kazanmak anlamına gelir. Birde yatırılacak olan paranın ne kadar vade süresine yatırılacağına karar vermek gerekir. Uzun vadeli olarak yatırılan para daha fazla faiz getirisi getirmektedir. Yalnız vadeli hesaba yatırılan paranın lazım olacağı bir tarih var ise ona göre hesap yapmak gerekir ki faiz kaybı yaşanmasın.

Bir önceki bilgi dolu olan Borsadan Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizde Borsa, Borsa nedir ve Borsadan para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here