Yağlanmış Saçlar İçin Hangi Yöntemler Uygulanmalıdır?

0
51

Yağlı saç sorunu pek çok insanı uğraştıran bir problemdir. Aynı gün yağlanan saçlar kişinin hem estetik görünüşünü, hem de psikolojik algısını kötü etkiler. Hatta kişinin kendisine olan güveni dahi bu nedenle sarılabiliyor. Özellikle çalışan kişilerin sürekli olarak saç yıkama sıkıntısı aslında yağlanmadan kaynaklıdır. Aslında Yağlanmış Saçları İçin Hangi Yöntemler Uygulanmalıdır? Sorusuna verilecek birkaç yanıt ile bu sorundan kurtulmak mümkün. Üstelik doğal yöntemler ile. Kişinin daha uzun süre temiz kalan saçı, hem vakit kaybı yaratmak hem de estetik görünüme balta vurmaz. Özellikle kadınlar için saçları çok değerlidir ki en çok yağlanma problemini yaşayanlar da yine kadınlarıdır.

Karbonat İle Sağlıklı Saçlar

Karbonat pek çok konuda fayda sağladığı gibi bu konuda da derde deva. Özellikle yağ emici bir özelliğinin olması, saçlardaki yağ sorununa çözüm getiriyor. Saç derisine de etki eden karbonat bir ya da iki kez kullanıldığında etkisini göstermeye başlıyor. Üstelik yağlanan saçlarda oluşan kötü koku da karbonat sayesinde tarih oluyor. Bunun için yıkanmış olan nemli saça karbonatı uygulamak yeterli. Ancak 1 tatlı kaşığı karbonat, 3 tatlı kaşığı su ile karıştırılmalı ve bu şekilde saça uygulanmalı. Saçlarda 20 dakika bekletilen karbonat daha sonra ılık su ile yıkanabilir. 2 haftada 2 kez uygulanabilecek bu yöntem sayesinde saçlarınızdaki yağ sorunundan kurtulabilirsiniz.Yağlanmış Saçlar İçin Hangi Yöntemler Uygulanmalıdır?

Her Derde Deva Elma Sirkesi

Elma sirkesinin de hem saçlar, hem de cilt üzerindeki etkili sonuçları herkes tarafından bilinir. İçeriğindeki asetik asit ile saç derisinin PH seviyesini düzenleyen elma sirkesi, saçlardaki yağ sorununa da çözüm getiriyor. Bunun için bir su bardağı suya 3 kaşık elma sirkesi eklenmelidir. Banyoda saç iyice yıkandıktan sonra bu su ile durulanmalıdır.

Domates İle Saç Derisi PH Dengesi

Saç derisindeki PH dengesini sağlayan bir diğer doğal ürün de içinde asit barındıran domatestir. Otomatikman aşırı yağlanma sorununa çözüm olan domates 30 dakika saçta bekletilmelidir. Bunun için domatesi rendelemek ve kafa derisine masaj yaparak uygulamak mümkündür.

Bir önceki bilgi dolu olan Boyun Çizgileri Nasıl Geçer? - Boyun Çizgilerinin Tedavisi başlıklı makalemizde Boyun Çizgileri, Boyun Çizgileri nasıl geçer ve Boyun Çizgileri Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here