WordPress Yorum Alanı Nasıl Kapatılır?

0
48

’de yeni bir sayfa oluşturduğunuzda, varsayılan olarak yorumlar etkinleştirilmiştir. Çok sayıda sayfa oluşturursanız ve bazen izin yorum kutusunun işaretini kaldırmayı unutursanız bu biraz can sıkıcı olabilir. Bu bağlamda pek çok kullanıcısı sorusunun yanıtını aramaktadır.

WordPress Yoruma Nasıl Kapatılır?

Sayfalardaki yorumları kapatmak için yapmanız gereken ilk şey, No Page Comment eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Etkinleştirme sırasında, eklentiyi yapılandırmak için Ayarlar ”Sayfayı Yorum’a Kapat” seçeneğine gitmeniz gerekir.

Yalnızca yeni sayfalardaki yorumları devre dışı bırakmak isterseniz, Sayfaların yanındaki yorumları ve geri izleme onay kutusunu işaretleyin ve Güncelleme Ayarları düğmesini tıklayın. Ayrıca önceki sayfalardaki yorumları da kapatmak isterseniz, Tüm Geçerli Değişikliği Değiştir altındaki sayfaların yanındaki Tüm Yorumları Devre Dışı Bırak ve Tüm Geri Aktarmaları ”Devre Dışı Bırak” düğmelerini tıklayın.Wordpress Yorum Alanı Nasıl Kapatılır?

Belirli Bir Sayfadaki Yorumları Kapatma

Tüm sayfalarda yorumlarınızı devre dışı bırakmış olsanız bile, isterseniz bunları bir sayfada etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, yorumları etkinleştirmek istediğiniz sayfayı düzenlemeniz gerekir. Mesaj editör ekranında, ekranın sağ üst köşesindeki ekran seçenekleri düğmesine tıklayın. Bu, Tartışma’nın yanındaki kutuyu işaretlemeniz gereken bir menü açılır.

Tartışma kutusunu işaretledikten sonra aşağı kaydırın ve yazı düzenleyici ekranında bir Tartışma meta kutusu bulacaksınız. Bu meta kutusu, yorumları tek bir sayfada seçici olarak etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar.

WordPress’teki Yorumları Devre Dışı Bırakmak İçin İyi ve Kötü Nedenler

Bazı web siteleri, özellikle CNN ve Reuters gibi gazeteler çok sayıda yorum alır. Bu gibi büyük yorum yapılabilecek siteler, yorumları sosyal platformlara kaydırarak kötü yorumları bir nebze olsun kesmeyi planlarlar. Ancak bu sizin lehinize de olabilir ve birçok yönden – tartışmalı yorumlar blogunuzdan uzaklaştırır ve doğrudan etkilemez. Dahası, sosyal medya kendi kendini düzenleyici niteliktedir ve uygunsuz yorumları kendi başına kesebilir.

Yorumların devre dışı bırakılmasının bir diğer nedeni ise yükleme sürelerinizi iyileştirmek olabilir. Yapılan yorumlar itibar kayıplarına yol açabilir. Ya da yapılan küfürlü yorumlar küfür sevmeyen takipçileri tedirgin edebilir ve takipçi kayıplarına yol açabilir. Bu gibi sebepler ile wordpress kullanıcıları wordpress tabanlı sitelerini yoruma kapatmak isterler.

Bir önceki bilgi dolu olan Bilgisayar Ekran Kartı Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde Bilgisayar Ekran Kartı, Bilgisayar Ekran Kartı Sorunu ve Bilgisayar Ekran Kartı Sorunu Nasıl Çözülür? hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here