Vazelinin Faydaları Nelerdir?

0
212
Vazelinin Faydaları Nelerdir?
Vazelinin Faydaları Nelerdir?

Her evde bulunan ve ulaşması çok kolay olan Nelerdir? içinde bulunan yağlar nedeniyle oldukça güçlü bir nemlendiricidir. Yüze uygulanması uygun olmasa da kuruyan ve çatlayan derinin hızlıca iyileşmesini sağlar. suda çözünmediği için kuru bölgelere ince bir tabaka halinde sürülüp bekletilmesi gerekir.

Vazelinin Faydaları Nelerdir?
Vazelinin Az Bilinen Faydaları Nelerdir?

Vazelinin Az Bilinen Faydaları Nelerdir?

Vazelin yıllardır herkes tarafından farklı ihtiyaç alanlarına yönelik kullanılmıştır. Vazelin diz ve dirsek kuruluklarına iyi gelir. Topuklarda oluşan sertleşmelerin yumuşamasını sağlar. Çatlayan dudakların hızlıca iyileşmesine yardımcı olur. Bütün bunların yanında kozmetik alanında da vazelinin kullanımı yaygındır. Vazelin göz ve dudak makyajı çıkarmak için çok iyi bir makyaj temizleyicisidir. Vazelin ile makyajın giysilerde bıraktığı lekeleri çıkarabilirsiniz. Fondöten veya göz kalemi izi olan giysilerinize vazelin sürüp duruladığınızda lekenin çıktığını göreceksiniz.

Bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize zarar vermeden, dudaklarınızı besleyerek makyajınızı çıkarmanıza yardımcı olur. Bunun yanında kirpikleri ve kaşları besleyerek uzamalarına yardımcı olur. Pamuklu bir çubuğa biraz vazelin alıp geceleri yatmadan önce kaş ve kirpik köklerinize sürerseniz bir süre sonra uzadıklarını ve güçlendiklerini fark edersiniz. Vazelin evde kendi manikürünüzü yapmanıza da yardımcı olur. Tırnak etlerini yumuşatarak kolayca itilmelerini sağlar ve tırnaklara bakım yapar. Ruj kullanmadan önce ya da gece yatmadan önce de dudaklarınızı vazelinle nemlendirirseniz dudaklarınızın uzun süre nemli kalmasına yardımcı olursunuz. Bunun yanı sıra bir kaş tarağına biraz vazelin alarak kaşlarınızı tararsanız bütün gün bozulmadan nizami bir şekilde sabit kaldıklarını görürsünüz.

Vazelinin Faydaları Nelerdir?
Nelerdir?

Vazelinin Saça Faydaları Nelerdir?

Son olarak saç bakımında Kurumuş saç uçlarınıza vazelinle maske yapıp beklettikten sonra yıkarsanız saçlarınızın ihtiyacı olan neme kavuştuğunu görürsünüz. Aynı zamanda vazelin saçı ısıya karşı korur. Saçlarınıza işlem yapmadan bir saat önce biraz vazelin sürerseniz ısıyla yapılan işlemlerin zararını minimuma indirmiş olursunuz.

Bir önceki bilgi dolu olan Su Cildinizi Güzelleştirir mi? başlıklı makalemizde Cilt, Su ve Su Cildinizi Güzelleştirir mi? hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here