Ten Rengine Uygun Doğru Ruj Seçimi

0
239

, kadınlar için her zaman makyajın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Sadece tek bir rujla bile bütün havanızı değiştirebilirsiniz. Doğru ruju bulmak ise ten renginize uygun ruj seçiminden geçer. Peki, ten rengine uygun nasıl yapılır? Yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz.

Ruj Rengine Karar Verme

Makyajın en etkili ve pratik dokunuşlarından birisinin ruj olduğunu söyleyebiliriz. Bazen makyaj yapmaya zamanınız olmayabilir. Bu tarz durumlarda çantanıza koyduğunuz bir ruju kullanarak bütün günü idare edebilirsiniz. Fakat çok fazla uğraşarak yaptığınız güzel bir makyajı teninize uymayan bir ruj kullandığınız takdirde mahvedebilirsiniz. Teninize uygun bir ruj seçmek bu yüzden çok önemlidir. Eğer doğru ruju bulmada uzun süredir sıkıntılar yaşıyorsanız yazımız tam size göredir. Ruj seçimi yapacağınız zaman öncelik olarak ten renginize karar verin. Sonrasında ise uygun olan renkler arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Ten Rengine Uygun Doğru Ruj Seçimi
Ruj Seçimi

Beyaz Tenlilerde Ruj Tercihi Nasıl Olmalı?

Beyaz tenli kadınlar ruj seçimi yapacakları sırada genellikle çok zorlanırlar. Eğer ten renginiz çok beyazsa ruj seçiminde çok dikkatli olmalısınız. Soluk, mat ve açık rujların size uygun olmadığını ve uzak durmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Koyu kırmızı veya koyu bordu renkler ise çok iddialı bir görünüm oluşturacağı için genellikle gece makyajında tercih etmeniz gereken renklerdir. Tercih edebileceğiniz en iyi seçenekler ise; şeftali tonları, pembe tonları ve nar çiçeği rengidir.

Ten Rengine Uygun Doğru Ruj Seçimi

Buğday Tenlilerde Ruj Seçimi Nasıl Olmalı?

Ruj rengi seçiminde buğday tenlilerin biraz daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Buğday tenli kadınlar daha fazla renk alternatifini ellerinde bulunduruyor. Turuncuya dönük olan şeftali tonları, hafif koyu pembeler, böğürtlen rengi, kırmızının farklı tonları ve gül kuru gibi renkler tam olarak size göredir. Bu renklerden birisinin size çok yakışacağından emin olabilirsiniz.

Ten Rengine Uygun Doğru Ruj Seçimi

Esmer Tenlilerde Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Esmer tenli olan kadınlar tek bir ruj ile bir ortamda rahatlıkla dikkat çekebilir ve bütün dikkatleri üzerine çekerler. Rujun esmerler için kurtarıcı olduğunu da söyleyebiliriz. Yalnız nar çiçeği ve neon renklerden uzak durmanız gerekiyor. Parlayan ve ışıltılı rujlar teninize daha fazla hava katacaktır. Kiremit rengi, kahverengine yakın olan kırmızılar ve bordo tonları teninize yakışacak renkler arasındadır.

Bir önceki bilgi dolu olan Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Doğal Yolları başlıklı makalemizde dolgun, dolgun dudaklar ve hacimli dudaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here