Temperlı Cam Nedir? – Temperlı Kasa Özellikleri

0
492

, güvenlik camı olarak da ismi geçen normal camlara göre daha da güçlendirilmiş camdır. Temperlı Cam, diğer camlara göre daha dayanıklı olup, kalınlığı ise biraz daha fazladır.

Temperlı Cam kırıldığında diğer cam kırıkları gibi küçük parçalara ayrılmak yerine birkaç parçaya ayrılarak kırılır.

Temperlı Cam Nedir? - Temperlı Kasa Özellikleri

Son dönemlerde daha dayanıklı olması, daha kalın olması nedeniyle bilgisayar kasalarında kullanılan Temperlı Cam Bilgisayar Kasaları kullanıcıların oldukça beğenisini topladı.

Temperlı Cam Nedir? - Temperlı Kasa Özellikleri

Temperlı Cam Kasaların tercih edilmesinini nedeni nedir?

Temperlı Cam Kasalar normal cama göre 5 kat daha fazla dayanıklıdır, klasik cam kasaların plastiğimsi hissi veya camın metal bir bölüm ile tutturulmuş olmasından farklı olarak komple cam olması daha estetik görünmektedir. Yani Temperlı Cam Bilgisayar Kasalarının yan yüzeyi tamamen cam olup, daha kalın ve daha dayanıklıdır.

Temperlı Cam ses yalıtımı konusunda oldukça başarılı olup bilgisayarın içindeki fan sesini dışarıya daha az geçirir, ayrıca ısıya dayanıklı olması nedeniyle uzun kullanım sonunda deformasyona uğrama ihtimali oldukça düşüktür. Daha kaliteli malzemeden yapıldığı için Temperlı Cam bilgisayarın içindeki ısıyı dağıtır ve bu nedenle de kasanın iç yüzeyindeki ısı artış hızı normal cam kasalara göre daha düşük olur.

Temperlı Cam Nedir? - Temperlı Kasa Özellikleri

Temperlı Cam bilgisayar dışında kalitesi ile teknolojinin diğer bölümlerine de kısa sürede girmeyi başarmıştır. Son dönemde kırılmaz cam şeklinde satılan telefon ekran koruyucularının birçoğunda da Temperlı Cam kullanılmaktadır.

Bir önceki bilgi dolu olan AMP İçine Adsense Reklam Ekleme başlıklı makalemizde Accelerated Mobile Pages, AMP Adsense Ekleme ve WordPress hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here