Status Coin (SNT) Nedir?

0
238

2017 yılı Aralık ayı itibari ile kripto para dünyasına giriş yapan ve SNT olarak simgelenen Status, en cazip altcoinlerden biri olmuştur.

Status Coin, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir ve sistem olarak oldukça yeterlidir. Mobil bir işlemciye sahip olan Status, IOS ve Android işletim sistemi bulunan tüm cihazlar için uyumludur. Status Coin uygulaması, yatırımcılarına mobil üzerinden mesajlaşma sistemi de sunmuştur. SNT adıyla genel bir kullanıma sahip olan bu alt coin, Status Network Token anlamına gelmektedir.

Status Coin (SNT) Nedir?
Status Coin (SNT) Nereden Alabilirim?

Status Coin (SNT) Nereden Alabilirim?

Piyasalarda işlem görmekte olan SNT’lerin yarısından da fazlası, Binance ve Bittrex borsalarında işlem görmektedir. Güvenli bir şekilde Status Coin almak isteyenler için, Binance borsası önerilen bir borsa olmaktadır. Binance borsasına üye olunarak, Status Coin alınabileceği gibi, bazı yabancı borsalar üzerinden de SNT almak mümkündür. Bunlar; Bittrex, Bitfinex, HitBTC, Ethfinex ve Liqui olarak sıralanabilir. Türkiye borsalarında şuan için SNT satışı bulunmamaktadır.

Status Coin (SNT) Nedir?
Status Coin Özellikleri

Status Coin Özellikleri

Status Coin (SNT) 2017 yılının Aralık ayında sanal para piyasasına giriş yapmış olsa da, altcoinlerin görmüş olduğu rağbetlerden büyük oranda etkilenmiştir. Bu nedenle Status Coin’in her geçen artış geçen bir coin olduğunu söylenebilmektedir.

SNT’nin hızlı yükselişi, yatırımcıları tarafından sevindirici görülse de, bazı zamanlar meydana gelen ani düşüşlerin de SNT kapsamında mevcut olduğu söylenebilmektedir. Status Coin, Binance piyasalarında yer almaktadır. Bu kapsamda, potansiyel bakımından yüksek bir coin olduğu belirtilmektedir.

Tamamen açık kaynaklı bir uygulama olan Status Coin, yapısal olarak diğer altcoinlerden farklıdır. Merkezi olmayan SNT, diğer uygulamalar ile de etkileşim kurulmasını sağlamakta. Blockchain haricinde, birçok firma tarafından da ilgi gören bir sisteme sahiptir.

Hem chat/messenger hem de tarayıcı alanlarını kullanmak isteyen yatırımcıların DApps’ı kullanarak, mobil cihazları üzerinde bir ağ oluşmasına izin verilmektedir. Yeni piyasaya çıkmasına rağmen, sürekli artışta olan bir coin olduğunu belirtmek gerekir.

Status Coin bünyesinde Hardwallet kullanılmaktadır. Bu sayede daha güvenilir bir sistem olma özelliğinin yanı sıra, mobil cihazları koruma altına alarak kripto paraların saklanabilmesini sağlamaktadır.

Tavsiye Makale : Ethereum Nedir?

Bir önceki bilgi dolu olan Zcash Madenciliği Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Jaxx, Jaxx cüzdan ve Zcash hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here