Sivilceler Nasıl Geçer?

0
142

Sivilceler birçok insanın mücadele ettiği cilt rahatsızlıklarından biridir. Tedavisi oldukça önemli ve bir o kadarda zorludur. Eğer sivilceler tedavi edilmezse, cilt üzerinde ciddi lekelere neden olabilirler. Özellikle de cilt üzerinde skar meydana gelmektedir. Bu sebeple sivilceleri doğru yöntemlerle tedavi etmek son derecede önemlidir. O yüzden Sorusu çoğu insanın merak konusu olmuştur. Sivilceleri tedavi etmeden önce ilk olarak nedenleri bilinmelidir. Aksi takdirde sürekli olarak çıkmaya devam edecek ve uyguladığınız tedavi yöntemleri bir işe yaramayacaktır. Aynı zamanda ciltte oluşan sivilceler için kesinlikle kulaktan dolma bilgilerle maskeler ve kremler uygulanmamalıdır.

Sivilceler Neden Meydana Gelir?

oluşumunun birçok nedeni vardır. O yüzden sadece bir nedene yönlenmemeli ve sebepleri mutlaka araştırılmalıdır. Sivilceler genellikle iç rahatsızlıklardan dolayı oluşmaktadır. Cildinizi ne kadar temiz tutarsanız tutun, herhangi bir hastalığınız varsa sivilceler sürekli oluşacaktır. Bu sebeple dermatolojiye başvurmalı ve nedenleri uzmanlar tarafından tespit edilmelidir. Genel olarak sivilcelerin en büyük nedeni, yağlanmadır. Eğer cildiniz yağlıysa ve siyah nokta oluşumuna neden olacaktır. Aynı zamanda karaciğerde yağlanma varsa, yine akne ve sivilceler meydana gelecektir. Bu nedenle kulaktan dolma bilgilerle cildinizi tedavi etmemeli, yanlış yöntemler kullanmamalı ve doktor önerisi olmadan cilt maskeleri uygulamamalısınız.Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin Ne Yapılmalı?

Sivilce sorunlarının meydana gelmesinin en belirgin nedenlerinden biri, yanlış cilt bakımıdır. Aynı zamanda vücutta biriken toksinler sivilcelere neden olur. O yüzden düzenli spor yapmak son derecede önemlidir. Ayrıca terlediğiniz zaman mutlaka duş almalı ve terin cilde yapışmasını engellemelisiniz. Bunların yanı sıra sivilcelere neden olan her türlü yiyecekten uzak kalmalısınız. Kola, asitli içecekler ve yağlı yiyecekler sivilcelere sebebiyet verir. Bu sebeple doğru beslenmeli ve bol bol sebze tüketmelisiniz.

Sivilce oluşumunu engellemek için cilt rutinlerinize dikkat etmelisiniz. Doğru temizleyiciler kullanmalı ve cilde zarar veren kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız. Sigara ve alkol kesinlikle tüketilmemelidir. Bu etkenler cildin damarlarına zarar verir ve elastik yapısını bozar. Bunun sonucunda da cilt üzerinde akne ve sivilceler meydana gelir. Ancak her türlü yönteme rağmen sivilce oluşumu yinede devam ediyorsa, mutlaka cilt uzmanına danışmalısınız.

Bir önceki bilgi dolu olan Koltuk Altı Kararmasından Nasıl Kurtulabilirsiniz? başlıklı makalemizde Koltuk Altı Kararması, Koltuk Altı Kararması Sebepleri ve Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here