Sıkılmadan Okuyacağınız 10 Kitap Tavsiyesi

0
258

Okurken mola vermek dahi istemeyeceğiniz ve akıcılığı sayesinde okumaktan hoşlanmayanların bile ellerinden düşürmeyeceği  ile siz de sürükleyici kitap okumanın tadını çıkaracaksınız.

1

Trevanian / Şibumi

Yarı Alman, yarı Rus asıllı ve koyu bir Amerikan düşmanı olan Nicholai Hel, Şanghay’da doğmuş ve Japon bir general tarafından büyütülmüştür. Yedi tane dili ana dile gibi bilmektedir. Kurşun kalemle bile bir insanı rahat bir şekilde öldürebilecek becerileri de edinmiş. Bu profesyonel terör avcısı, korkusuz mağaracı ve gerçek feylesof bir gün emekli olarak yaşadığı yerden acımasız bir savaşa katılmak için çıkıyor…

2

Jean Christophe Grange / Kızıl Nehirler

Eğer kalbinize güvenmiyorsanız bu kitaba sakın başlamayın deriz. Etkileyici karakterler, sürekli artan gerilim ve korkunç cinayetler ilk satırlardan başlayarak sizi sizden alacak. Kusursuz gerilim ve bir seri cinayet hikayesi de diyebileceğimiz bu kitap, Grange’nin sınır tanımayan hayal gücünü ortaya koyuyor.

3

Dan Brown / Melekler ve Şeytanlar

Harvard Üniversitesi Profesörü olan Robert Langdon gizli bir örgüt olan İlluminati’nin bağnaz inançlarını lanetlediği halde hala faaliyet halinde olup cinayetler işlendiğini öğrenince şok olmuştur.
Langdon, parlak bir fizikçi olan kızı Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak için kilise ve Roma sokaklarında 400 yıllık izi sürmeye başlayarak İlluminati’nin izini aramaya başlarlar.

4

Stephen King / Hayvan Mezarlığı

Taşınmak, bir çok aile için yeni bir başlangıç olsa da Creedler için bu, sonun başlangıcıdır. Çünkü taşındığı yer Hayvan Mezarlığı’nın yanındadır. Bu mezarlıkta yeniden canlanma gücü olan gizemli yerler bulunmaktadır. Korku ustası olan yazar, sizi cehenneme götürerek geri getirecek.

5

John Verdon / Aklından Bir Sayı Tut

Kolay kolay unutamayacağınız bir kitap olan Aklından Bir Sayı Tut, sıradanlıklara meydan okuyarak başınızın dönmesine neden olacak ve karakterleri sayesinde kalp atışlarınızın yükseldiğini hissedeceksiniz.

6

 Adam Fawer / Empati

İki karakterin başından geçenleri öğreneceğiniz bu kitapta, geçmişte yaşanan bir takım olayların akılcı bir şekilde birleştirildiğini göreceksiniz. Geçmişlerini öğrenemeden yaşayan iki karakterin boyunlarındaki kolyenin gizemi nedir?

7

Mario Mazzanti / Şah Mat

Suçluların davranış profilini inceleyerek şüphelileri tespit etmek gibi zor bir görevi olan Claps, suç psikiyatristi olarak polise destek vermektedir. Fakat bu seferki cinayet o kadar da basit değildir. Karşısındaki seri katil, kararlı, acımasız ve şehrin korkulu rüyası olmaya adaydır.

8

 Amin Maalouf / Semerkant

Yazar, 1072’de Semerkant’ta başlayan ve 1912’de Atlantik’te bit(mey)en bir serüveni anlatıyor. Yüzlerce yıl sonra bir el yazması okunurken İran’ın tarihinin de okunuşunun öyküsü anlatılıyor.

9

 Khaled Hosseini / Bin Muhteşem Güneş

İlk romanı Uçurtma Avcısı ile büyük bir başarı elde eden yazar, bu romanında da doğduğu toprakları konu alıyor. Bu defa iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden geçmişe gömülen aşkları anlatıyor.

10

Zülfü Livaneli / Serenad

Roman okumak istiyorsanız, okuru ile iç içe olan Serenad’da Livaneli’nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine baş rolde oynuyor. Romanda iç içe geçen ve kaynaşan toplumsal tarihlerin kusursuz dengesi ele alınıyor.

Bir önceki bilgi dolu olan Statik elektrik nedir? - Statik elektrik nasıl boşaltılır? başlıklı makalemizde madencilik statik elektrik, mining statik elektrik sorunu ve Statik elektrik hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here