Sigaradan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

0
89

Yüz binlerce vatandaşın kullandığı bu bağımlılık yapan sigaralar sağlık konusunda en tehlikeli maddelerin başında geliyor. İçinde bulunan nikotin sebebiyle her kullanıcıyı kendine bağımlı hale getiriyor ve her geçen gün insanları yavaş yavaş ölüme götürüyor. Bırakmak isteyen her kullanıcısı birçok yol deniyor fakat irade yetersizliği sebebiyle bu yollar tükeniyor. Ciğerlerde inanılmaz bir yıpranma yaratan sigaralar hem kullanıcıları hem de çevresindekileri etkiliyor. Dumanı ile tüm coğrafyaya zarar veriyor. içmeyen vatandaşlar vile dumanına maruz kalarak sağlık sorunları yaşayabiliyor. Özellikle kapalı alanlarda içilen dumanları birçok vatandaşı rahatsız ediyor ve sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Sigaradan kurtulmak isteyen vatandaşlar hastanelerden yardım alabiliyor. Bunun için bir kuruluş bulunuyor. Peki, Bu sorunun cevabını bulalım.

Yöntemleri

İlk olarak sigara kullanımına son vermek için kafanızda sigarayı bırakmayı netleştirmelisiniz. Sigara bırakma hattını arayarak yardım alabilirsiniz. Sigara kullanımını yavaş yavaş azaltmalı ve uğraşılacak başka uğraşlar bulmalısınız. Spor yapabilir, zaman geçirebilirsiniz. Bu sayede sigara aklınıza gelmeyecektir. Nikotin barındıran yiyecekler az miktarda tüketilebilir. Örneğin patlıcan içerisinde nikotin barındırır. Canınız sigara çektiğinde bir miktar patlıcan tüketebilirsiniz.Sigaradan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Sigaranın Sağlık ve Beden Üzerindeki Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Sigara kullanımı bedeni yaşlandırır. Cilde oldukça zarar verir. Sigara kullanımı dişlerin sararmasına yol açar. Oldukça kötü bir kokusu vardır ve çevredekileri rahatsız eder. Sigara kullanan insanlar çok sık nefes darlığı yaşar. Öksürüğe sebep olduğu bilenen bir gerçektir. Ciğerleri tamamen öldüren sigaralar yaşlanmayı hızlandıran zararlı maddelerin başında gelir. Dumanı tüm çevreye yayılarak sigara içmeyen insanlar için pasif içicilik durumuna gelerek ciğerlere zarar verir.

Sigara Bıraktırma Hattı Ne İşe Yarar?

Sigara bıraktırma hattı sigarayı bırakmak isteyen kullanıcılar için bir yön belirliyor. 171 numarası tuşlanarak bu hat ile iletişime geçilir. Sorumlu kişilerin sorduğu sorulara cevap verilerek sigarayı bırakmak için ilk adım atılır. Ardından gerekli hastaneden randevu alınarak bir uzman doktor ile görüşmeye gidilir ve yapılması gerekenler öğrenilir. Bu şekilde sigarayı bırakmak için ilk adımlar atılmış olur.

Bir önceki bilgi dolu olan Ayak Kokusu Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde Ayak Kokusu, Ayak Kokusu Nasıl Geçer? ve Ayak Kokusuna Çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here