Sıfırdan E-Ticaret Yapacaklar İçin Tavsiyeler

0
219

Gelişen teknoloji ile insanlar aradıkları birçok ürünü internet üzerinden bulmaktadır. Gün içinde zaman kaybederek mağazaları dolaşmak yerine, oturdukları yerden aradıkları ürünün ismini yazarak internetten bulabilmektedirler. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile internet üzerinden alışveriş yapmak bir alışkanlık haline geldi. sitelerinin telefon uygulamaları ile de müşterilerinin telefonlarında çabuk ulaşabilecekleri deyim yerinde ise mağazaları telefonlarına sığdırabildikleri bir sektör haline gelmiştir. Siz de bir sitesi yapmak ve ürün satış yapmak istiyorsanız bazı kriterlere dikkat etmelisiniz.

 

1

Öncelikle Kurumsal Bir Kimliğe Sahip Olun

Kuracağınız e-ticaret sitesinin ciddi ve güvenilir olduğuna müşterilerinizi inandırmalısınız. Sitenizin ismi, logosu, tasarımı ve kullandığınız dil ile profesyonel bir kurum olduğunuzu gösterin

 

2

Hedef Kitlenizi Belirleyin

E-ticaret sitenizde nasıl ürün satacaksınız ve kime göre ürün satacaksınız bunu belirlemeniz size artı avantaj sağlayacaktır. Hizmet edeceğiniz müşterilerin yaşları, cinsiyetleri, ilgi alanları gibi çalışmalar yaparak müşteri kitlenizi oluşturun. Böylece elinizde belli bir müşteri portföyü oluşmuş olur ve ürünlerinizi bu doğrultuda pazarlarsınız. Bebek ürünleri satan bir e-ticaret sitesi yapacaksanız site tasarımınız ve tanıtımınızı ona göre yapmalısınız.

 

3

Mobil Uygulamanız Olmalı

Artık insanlar akıllı telefonlar kullanmakta ve alışverişlerini telefonları üzerinden girdikleri e-ticaret sitelerinin mobil uygulamaları ile yapmaktadır. Bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız mutlaka mobil uygulamanızda olmalı. Böylelikle müşterileriniz çabuk ve zahmetsizce sitenizi uygulama üzerinden ziyaret edebilir.

 

4

Sosyal Medyayı Kullanın

Hedef kitlelerinize ulaşmak için sosyal medya hesaplarınız olmalı. Sitenizi tanıtan ve sosyal medyadan yapan ticari sosyal medya hesapları açmalısınız. Böylelikle insanlara daha çabuk ulaşabilirsiniz.

 

5

Basit Ve Pratik Bir Siteniz Olsun

Yoğun iş temposu ve insanların aceleci oluşu e-ticaret sitelerinde onlara, alışverişleri ve ürün incelemeleri en kısa gelen siteleri tercih etmelerine neden olmaktadırlar. Sitenizi hazırlarken ürün incelemelerinden, ürün satışına kadar olan süreçte gereksiz bilgilerden kaçının.

 

6

E-ticaret Sitenizin Çalıştığını Kontrol Edin

E-ticaret sitenizi açmadan önce sitenizin her açıdan hazır olduğuna emin olun. Üye kayıtları, ürün incelemeleri, sipariş alımlarını v.b. tüm işlemlerin düzgün bir şekilde çalıştığından emin olun. Aynı şekilde mobil uygulamanızın da doğru bir şekilde çalıştığını test edin

 

7

Seo Çalışmasını İhmal Etmeyin

Neredeyse birçok kişi aradıkları ürünleri ilk önce arama motorlarından ararlar. E-ticaret sitenizin arama motorları içinde ilk sıralarda yer alması için SEO çalışması yapan firmalarla görüşüp siteniz için makaleler yazdırın. Böylelikle siteniz sürekli güncel olacağından Google gibi arama motorlarında anahtar kelimeler yazıldığında siteniz üst sıralarda gözükecektir.

 

8

Reklamınızı Yapın

E-ticaret siteniz için internet ortamında reklam vermeniz, insanlara daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Biraz maliyetli gözükse de doğru yapacağınız reklam çalışmaları ile e-ticaret sitenizi tanıtıp müşteri çekebilirsiniz.

 

9

Güven Verin

Müşterilerinizin alışveriş yaptıklarında, ödeme seçeneklerinizin güvenirliğini belirten sistemlerle çalıştığınızı gösterin. Müşterilerin kafalarında soru işareti kalması, alışverişin tamamlama aşamasında sizden ürün almaktan vazgeçmesini neden olabilir.

 

10

Kampanyalar Düzenleyin

Sitenize yeni olan üyelerinize, çeşitli ürünlerde indirim sağlayan kampanyalar düzenleyin. Bir ürün alana ikinci ürün bedava veya belli bir yüzde indirim gibi kampanyalar yapın. Bu müşterilerinizin sizden alışveriş yapmasına olanak sağlar ve ilk alışverişte yaşadığı bu memnuniyetle sitenize güvende duymasına neden olur.

 

11

Sabretmesini Bilin

E-ticaret sitenizi açtığınız andan itibaren hemen satış yapmayı beklemeyin. Veya hiç satış yapmadığınız için çalışmanızdan vazgeçmeyin. Stratejilerinizi doğru belirleyerek ve uygulayarak insanların sitenizi tanımasına ve sizden alışveriş yapmasına zaman tanıyınız. Bu maddeleri uyguladığınızda zaman içinde e-ticaret sitenizin insanlar tarafından bilinen ve alışveriş yapılan bir e-ticaret sitesi olduğunu göreceksiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan Konut Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler? başlıklı makalemizde Konut kredisi ve Konut kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here