Sevgilisinden Yeni Ayrılana 5 Rahatlatıcı Tavsiye

0
204

kimi insan için sadece gelip geçici bir heves iken kimi insan için ise adeta hayatın öteki yarısı ve olmazsa olmazıdır. Haliyle sonrası en çok acıyı çekenler de bu ikinci gruba ait olanlardır. Ancak her acı gibi bu acının da belli başlı ilaçları ve hafifletici yöntemleri vardır. İşte bunlardan en çok işe yarayan ve en çok rahatlatan beş tanesi…

İyi Hatıraları Hatırlamayın

Sevgilisinden Yeni Ayrılana 5 Rahatlatıcı Tavsiye

Unutulmamalıdır ki ayrılan sevgilinin olumlu yanlarını anımsamak gözümde canlanır koskoca mazi misali üzüntünün katlanarak artmasına sebep olacaktır. İlk zamanlarda yapılması gereken bu iyi hatıralardan mümkün mertebe uzak durmaktır. Ancak elbette hiçbir şekilde hatırlamayın demek de yanlış olur, hatta mümkün olduğu kadar kötü hatıraları hatırlanarak acı hafifletilebilir ve eski sevgiliden bu sayede soğuyarak acının hafiflemesi sağlanabilir.

Eve Kapanmayın

Sevgilisinden Yeni Ayrılana 5 Rahatlatıcı Tavsiye

Eve kapanmak acısı olan bir aşığın kendisine yapabileceği en büyük kötülüklerden bir tanesidir. Evde durdukça duvarlar insanın üstüne üstüne gelecek ve can sıkıntısından kişi yine hatıralarını gözden geçirecektir. Devamlı kafasına sorular takılacak ve bu sorulardan hiçbirinin cevabı olmayacaktır. Fakat dışarıda vakit geçirmek her ne kadar acıyı tamamen silmese de keşfedilmeyi bekleyen yepyeni hayatlar olduğunu insana içten içe belli edecektir. Bu sayede unutma yolunda ilk adım da atılmış olacaktır.

Hatırlatacak Her Türlü Nesneden Uzak Durun

Sevgilisinden Yeni Ayrılana 5 Rahatlatıcı Tavsiye

Eski sevgiliyi hatırlatacak her türlü eşyadan hatta simgeden ilk zamanlarda uzak durulmasında yarar vardır. Zira en ufak bir şey dahi çağrışım yaparak kişiye acısını yeniden hatırlatacaktır. Öte yandan elbette bazı şeylerin çağrışım yapması önlenemeyecektir. Buradaki amaç da bu çağrışımları en aza indirgemek, zararın neresinden dönülse kardır anlayışıyla hareket etmektir. Zira her türlü hatırası insana ilk zamanlarda hatta belki bir ömür zarar verecektir.

Sevgilisi Olan Arkadaşlarınızla Buluşmayın

Sevgilisinden Yeni Ayrılana 5 Rahatlatıcı Tavsiye

Sevgilisi olan arkadaşlardan en azından birkaç gün ilk şoku atlatana dek uzak durmak kişi açısından faydalı olabilir. Bilhassa bu arkadaşlar buluşmaya sevgilileri ile geleceklerse kişi ister istemez kendini bu mutlu mesut çiftler ile kıyaslayacak ve üzüntüsü daha da artacaktır. Bundan dolayı sevgililer arasında bulunmamak veya çevredeki insanların sevgilisini yahut iyi giden ilişkilerini konu alan sohbetlerden uzak durmak daha da çok zarar görmeyi önleyecektir.

Ondan Başkasını Bulamam Diye Düşünmeyin

Sevgilisinden Yeni Ayrılana 5 Rahatlatıcı Tavsiye

Unutulmamalıdır ki sevmek tek bir insana özgü bir davranış değildir. Sevilmeyi hak eden çok insan olduğu gibi sevmeyi bu eski sevgiliden çok daha iyi bilenler de bulunacaktır. Sadece bir yerlerde saklanarak keşfedilmeyi bekledikleri düşüncesi en azından ilk aşama adına kişi açısından son derece rahatlatıcı bir telkin olacaktır. Zaten ilk şok atlatıldıktan sonra toparlanma aşamasına geçilecek ve kişi kendini bir müddet sonra yeniden aşık olmaya hazır hissedecektir.

Bir önceki bilgi dolu olan Sıkılmadan Okuyacağınız 10 Kitap Tavsiyesi başlıklı makalemizde 10 kitap tavsiyesi, kitap ve kitap tavsiyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here