Sermaye Olmadan Yapılacak İşler?

0
160

Yeni bir iş kurmak isteyen kişilerin elinde belirli bir sermayeye sahip olması gerekir. Yeterli olduktan sonra yüksek kazanç elde ettirebilecek bir iş kurabilirsiniz. Gerekli sermayesi olmayan kişiler bankalara başvurarak kredi peşine düşebilir. Aynı zamanda KOSGEB tarafından da yeni iş kuracaklara yönelik birçok kredi ödemesi yapılabiliyor. Kredi kullanmakta güçlük çeken kişiler için tavsiye edilebilecek birçok sermayesiz iş fikri vardır.

Bahsettiğimiz bu işler genel olarak internet kullanımı ile birlikte hayatımızın içerisine giren yeni işlerdir. İnternet ortamından yapılan bazı işler, herhangi bir sermaye gerektirmeden belirli bir kazanç elde ettirebiliyor. Sermayesiz olarak para kazanabilmek için becerilerinizi, zamanınızı ve bilgi birikimini kullanmanız gerekecektir. Bu şekilde yapabileceğiniz birçok farklı iş vardır.

1Online Çağrı Merkezi Temsilciliği Açmak

Online Çağrı Merkezi Temsilciliği Açmak

Son zamanlarda internet üzerinde en popüler işlerden birisi, çağrı merkezi temsilcisi olmaktır. Zira artık şirketlerin birçoğu dışarıdan çağrı merkezi temsilcileri bularak internet üzerinden hizmet alıyor. Bu iş için herhangi bir sermayeye sahip olmanıza gerek yoktur. Bulunduğunuz evde internet ve telefon bağlantısının olması yeterlidir. Söz konusu şirketler gerekli telefon yönlendirmelerini bulunduğunuz adrese yapacaktır. Bazı kişiler bu durumu daha büyük fırsata çevirerek şirket şekline dönüşebiliyor. Farklı telefon numaraları üzerinden birden fazla şirketle anlaşma sağlayan kişiler, çok ciddi kazançlar elde edebiliyor.

2E-ticaret Siteleri Kurmak

E-ticaret Siteleri Kurmak

İnsanların günümüzde tüm alışverişleri doğrudan internet üzerinden tamamladığını görüyoruz. Bu durum, e-ticaret sitelerinin çoğalmasına sebep olmuştur. Bu işlerdeki temel nokta, sitenin tasarımıdır. Bu konuda bilginiz varsa kendinize özel olarak bir site tasarımı yapabilirsiniz. Sonraki aşamada, belirli markalarla anlaşmak ve ürünleri kendi sitenize dahil olmaktır. Özellikle satışı yapılmakta zorlanan bazı ürünler, markalar tarafından e-ticaret sitelerine aktarılır. Sitenize koyduğunuz bu ürünlerin her birinin satışından belirli bir oranda kazanç elde edersiniz. Markalarla yaptığınız anlaşmalara göre bu kazançlar oldukça yüksek olabilir.

3Sanal Asistanlık ve Muhasebe

Sanal Asistanlık ve Muhasebe

İnternet üzerinde geçirdiğiniz vakit fazla ise, bu durumu fırsata çevirerek çeşitli iş kollarından faydalanabilirsiniz. İş yerlerinde üst düzey yönetici olarak çalışan kişiler, internet üzerinden bazı kişilerle anlaşarak asistanlık yaptırıyor. Yani oturduğunuz yerden patronların randevu ve toplantılarını ayarlamış oluyorsunuz. Hiçbir sermaye gerektirmeyen bu iş, düzenli bir gelir elde etmenizi sağlıyor. Aynı şekilde muhasebe bilginiz varsa, online olarak şirketlerin muhasebe işlemlerini de yapabilirsiniz.

4Çeviri Yapmak

Çeviri Yapmak

Bir ya da birden fazla yabancı dil bilen kişiler için çevirmenlik yapma işi son derece kazançlı olabiliyor. Birçok farklı yapıdaki site, internet üzerinden çeviri hizmeti almak istiyor. Bu konuda internete ilanlar vererek çevirmenlik yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Özellikle Türkiye’de çok fazla kişinin hakim olmadığı dillere üstün şekilde hakimseniz, bu yolla çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Örneğin; Çince gibi farklı bir dile hakimseniz, belirli şirketlerden çevirmenlik için ciddi paralar alabilirsiniz.

5Evde Takı Tasarımı

Evde Takı Tasarımı

Ev ortamında takı yapma işi genel olarak ev hanımlarının ilgi alanına giren bir iş olarak görülüyor. Ancak el yapımı ürünlere son yıllarda büyük bir rağbet olduğu için, erkekler de bu alandan faydalanabilir. Basit ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz takıları internet üzerinden satarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Bu işlerden yüksek kazanç elde edebilmek için öncelikle sağlam bir pazar yaratmanız gerekiyor. İnternet üzerinden kendinize geniş bir pazar alanı yarattığınız zaman daha profesyonel bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Bu işe başladıktan sonra kısa bir süre sonra kendine özel bir iş yeri açan binlerce kişi vardır.

Bir önceki bilgi dolu olan KOSGEB Hibe Başvuru Şartları 2018 başlıklı makalemizde Girşimciler, ve Hibe Başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here