Regl Döneminizi Kolay Geçirmenizi Sağlayacak 7 Altın Değerinde Tavsiye

1
151

Kadınlar, özellikle de regl dönemlerinde dayanılamayacak kadar fazla acılara maruz kalıyor. Ve bunlarla başa çıkmak elbette ki kolay olmuyor. Bunun için ise, bazı durumlara dikkat etmek ve bazı durumları da yerine getirmek ile beraber bu dönem biraz daha hafif bir şekilde atlatılmış oluyor.

1Regl döneminden 1 hafta önce tuz kesiliyor

Bilindiği gibi fazla miktarda tuzun tüketimi, vücutta su topluyor. Ve bu da ödem oluşmasına neden oluyor. Bu nedenle tuz ve aşırı miktarda tuz içermekte olan besinlerden de uzak durulması gerekiyor. Gün içerisinde 1 çay kaşığı miktarındaki tuz vücut için yeterli ve de gerekli oluyor. Bu yüzden de daha fazla tuz tüketiminden kaçınmak gerekiyor.

2Demir eksikliğiyle başa çıkmak gerekiyor

ile birlikte, vücutta bulunmakta olan demir de kullanılıyor ve vücutta bulunmakta olan bu demir miktarı bu dönemde azalıyor. Bu yüzden demir içeriği fazla olan ürünlerin bol miktarda tüketilmesi gerekiyor. Demir içermekte olan ve tüketilmesi gereken bu besinlerin arasında ise, ıspanak, et ve balık, tavuk ve de yeşil yapraklı olan sebze çeşitleri bulunuyor.

3 kaynağı olan ürünleri tüketmek gerekiyor

Regl dönemlerinde, vücutta var olan bütün magnezyumun tüketilmesinden dolayı, bu dönemde kadınların canı daha çok tatlı ve şekerli besinler istiyor. Bu sebeple de, yapı itibari ile magnezyum deposu olan ürünlerin bol miktarda tüketilmesi gerekiyor. Bu besinlerin arasında ise, badem, patates, ceviz, yeşil yapraklı olan sebze çeşitleri, tahıllar, baklagiller ve üzüm bulunuyor ve bu besinleri, bol miktarda tüketmek gerekiyor.,

4Çay tüketimini azaltmak gerekiyor

Çay, demir emilimini zor bir hale getiriyor ve engel oluyor. Demire ihtiyaç olunan bu regl döneminde, tüketilmekte olunan çay miktarının da azaltılması gerekiyor.

5Bol miktarda su içmek gerekiyor

Vücutta var olan şişkinliklerin ve de ödemin, vücutta dışarı atılmasını kolaylaştırmak için, bol miktarda su tüketmek gerekiyor. Bu sayede, vücuttaki su miktarının dengede tutulması sağlanmış oluyor ve ödem oluşmasının önüne de geçilmiş olunuyor.

6Ödem sökücü besinler tüketmek gerekiyor

Vücutta var olan ödemleri atmak ve var olan şişkinliklerden de kurtulmak için, ödem söktürme işlevi gören besinleri bol miktarda tüketmek gerekiyor. Bu besinler arasında ise, maydanoz, lahana, kiraz sapı, tarçın, ananas ve armut tüketimi en başta geliyor.

7Bitki çayları ile rahatlamak gerekiyor

Mevcut olan regl dönemlerini en hafif şekilde atlatmak için, bitki çaylarından da destek almak gerekiyor. Adaçayı içerek ya da melisa çayı içerek, meydana gelmiş olan sinir, stres ve de gerginliğin vücuttan atılması sağlanıyor. Ayrıca, papatya çayının da rahatlatıcı bir etkisi bulunuyor.

Tavsiye Makale : Soğuk Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Kış Çayları

Bir önceki bilgi dolu olan Saç Dökülmesini Engelleyen Doğal Kürler başlıklı makalemizde saç dökülmesi, saç dökülmesi nasıl önlenir ve saç dökülmesini engelleyen kürler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here