Nisan 2018 Kripto Paraların Yükselme Sebebi

0
55

Nisan ayının başından bu yana , Bitcoin, Ripple gibi başı çeken kripto paraları ile birlikte birçok kripto parada artış durumu söz konusu, söz konusu bu artışın sebebi ise Amerika’da yaşanan gelişmeler diye tahmin ediliyor.

2018 yılının ilk çeyreğinin sonuna geldiğimiz günlerde kripto paraların genelinde az ama istikrarlı bir artış durumu söz konusu, 6000 dolar seviyelerine kadar inen Bitcoin, ha keza 350 dolar seviyelerine kadar inenen Ethereum son 15-20 gündür hemen hemen her günü artış ile kapatıyor. Nisan ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde kripto paralardaki bu artış yatırımcıları ve madencileri sevindirirken bir taraftan da bu artışın sebebi merak konusu. Son 3 aydır durgun giden ve 2018 Nisan başından beri artışa geçen paraların, Amerika’da yaşanan gelişmelere bağlı arttığı söylentiler arasında.

yapısı ve etkisi

ABD merkezli bankacılık şirketi olan JPMorgan Chase’nın blockhain yapısını kullanarak finans işlem gerçekleştirmesi ve yine bir çok şirketin de blockhain yapısını kullanarak çalışmaya başlaması, bu yapıyı kullanan kripto paraların önünü açtı. Blockhain yani blok zinciri yapısının bu denli etki etmesi ne kadar sürer bilinmez ama Block zinciri ile tek işlem gerçekleştiren ABD değil. Rusya devlet başkanı Putin’de bu yapının geleceği ile ilgili blok zinciri teknolojisine ihtiyacımız var, yeni teknolojileri takip etmek gerekir şeklinde açıklamada bulundu.

Seçim öncesi ilgilenilir mi bilinmez ancak MHP’den Ahmet Kenan Tanrıkulu ise devlet destekli bir kripto paranın olması ve yerli kullanılmasının gerekliliği ile ilgili bir açıklama yaptı.

Nisan 2018 Kripto Paraların Yükselme Sebebi

Kısacası dünya devlerinin olumlu hava yaratacak bu açıklamaları, kripto para piyasasına olumlu yansıyarak, yatırımcılara güven verdi. Bu sebeple yaklaşık 20 gündür kripto paralardaki artış istikrarlı bir şekilde sürmekte.

Çıktığı günden bu yana gelecek vadeden bankalar arası ödeme sistemi olacağı söylenen ciddi yatırımlar alan Ripple, bu artışlardan nasibini almış gibi gözüküyor. 1 doların altında kalan ve uzun süredir düşüşte olan Ripple, artış döneminde yatırımcısının tekrar yüzünü güldürerek 1 dolar seviyelerine yaklaşmış durumda.

Kripto paralar ile ilgili bu artış ve gelişmeleri bizlerde tavsiyeweb.com olarak yakın takipte olacak ve siz okuyucularımız ile an be an gelişmeleri paylaşacağız.

Bir önceki bilgi dolu olan Kripto Para Madenciliği Yapmak İstiyorum başlıklı makalemizde kripto para madencilik ve madencilik hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here