NEM Hesabı Nasıl Açılır?

0
103

NEM’in doğru yatırım aracı olduğuna karar verdiyseniz. İlk adım olarak Cüzdan Seçmelisiniz. XEM coinlerinizi güvende saklamak için, NEM cüzdanına sahip olmanız sizin yararınıza olacaktır. Cüzdan sahibi olmak istemezseniz alternatif olarak NEM coinlerinizi borsada da tutabilirsiniz.

NEM cüzdanı sahip olmak istediğinizde Windows, Linux ve Mac ile uyumu olan NEM Nano cüzdanı kullanabilirsiniz. Ayrıca NEM cüzdanını mobil uyumlu cihazlara da indirebilirsiniz.

NEM’in internet sayfasına girip size uygun olan sürümü seçerek NEM cüzdanı indirip açabilirsiniz. Sonra, arayüzü ekranından Kaydol’a tıklayın ve üç farklı cüzdan tipinden birini seçin.

Cüzdanınıza isim girin ve ‘Bir Ağ Seçin’ bölümüne gelip varsayılan seçeneği ‘Ana Bilgisayar’ diye ayarlayın ve yüksek güvenlikli bir şifre girin.

Cüzdan seçeneklerinden herhangi birini seçin. Daha sonra cüzdanınız bilgisayarınıza veye telefonunuza özel anahtarınızı içeren wlt dosyası olarak kaydedilir. Wlt dosyasını kaydedilince ’Hesap Güvenliği Uyarısı’ sayfasına aktarılacaksınız.

Bilgileri okuyup cüzdan dosyanız, özel anahtarınız ve şifrenizin indirilip indirilmediğini kontrol edin. ‘Kabul ediyorum’ikonuna tıklayın ve login sayfasına aktarıldınız. Şimdi yeni yüklenen cüzdan’ı seçerek, şifrenizi yazın, ‘Oturum Aç’ ikonuna tıklayın. Sonra arayüz ekranına yönlendirileceksiniz ve artık sizinde bir NEM hesabınız var.

Hakkında

NEM. Mart 2015’te piyasaya giren merkezsiz, dijital para ve ödeme platformudur. 2015 tarihinden beri 3.7 milyar doların üstünde pazar payı bulunan bir kripto para olmuştur.

NEM Hesabı Nasıl Açılır?

NEM’in Özellikleri nelerdir?

NEM coin, blockchain piyasasına Proof of Importance adlı farklı bir özellik getirmiştir. NEM ile yapılan işlem sayısı çoğaldıkça önemi de çoğalır. Böylelikle, kullanıcılar coinleri ellerinde tutmazlar aktif şekilde kullanırlar.

NEM’in madencilik özelliği yerine, hasat özelliği vardır. NEM’de hasat yapmak için de en az 10.000 adet NEM coine sahibi olmak gerekmektedir.

Hasatın madencilikten daha az elektrik kullanımı gerektirir. Böylelikle işlem ücreti düşmüş olur. NEM bu nedenle, diğer coinlerden daha kazançlıdır.

NEM’in kullanrken Süpernode programını aktif olarak çalıştıranlara ödül verilir. Yüksek performansa sahip nodlar ağın güvenliğini sağlamaya destek olur. Zincir yüksekliği, bant genişliği, yanıt gereksinimleri ve pingi karşılayanlara ödüller verir. Fakat Supernode programına katılmak için de en az 30 milyon NEM’e sahibi olmanız gerekir.

Bir önceki bilgi dolu olan Hangi Coine Yatırım Yapmalı? başlıklı makalemizde coin, hangi coin ve yatırım hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here