Kripto Para İle İlgilenenlere 7 Pratik Tavsiye

0
82

Son yıllarda kripto paralara olan ilgi artıyor. Piyasada birçok birimi bulunuyor. En çok bilinen Bitcoin, Litecoin, Ethereum gibi sanal para birimlerinin değerinin oldukça düşmesi  kripto paralara olan ilgiyi azaltmış değil, aksine düşük fiyatlardan alım yapmak için işlem hacmi artarak devam ediyor.

Bu sebep ile kripto para ile ilgilenenlere 7 pratik tavsiye yerinde olacaktır.

1Kripto Parayı Satın Almak Yerine Kendiniz Üretin

Yüzlerce kripto para birimi bulunuyor. Hangisinin ne kadar çıkacağı bilinmez. Bu sebep ile bu kripto paralardan satın almak yerine mining yani madencilik yaparak kendiniz üretin. Bu şekilde daha avantajlı olacaktır.

2Yatırım Yapmayı Düşündüğünüz Kripto Para Biriminin Belli Bir Sınırda Üretilip Üretilmeyeceğine Dikkat Edin

Kripto para birimlerinin bir çoğunun üretimi için belli bir sınır konulur. Bu sınıra ulaşıldığında üretim biter. Bu şekilde olan kripto para daha çok değer kazanır. Üretim sınırı olmayan kripto para çok yüksek rakamlara ulaşmaz.

3Almayı Düşündüğünüz Kripto Para İçin Sanal Cüzdan Oluşturmayı İhmal Etmeyin

Bir kripto para birimi için sanal cüzdan gereklidir. Sanal cüzdan oluşturulmaz ise bilgisayarın çökmesi gibi bir sorunda kripto para da gider. Bu yüzden sanal cüzdan şarttır. Tabi ki sanal cüzdana kripto paraları aktarmayı da ihmal etmemek gerekir.

4Alacağınız Ya Da Üreteceğiniz Kripto Parayı İlk Önce İyice Araştırın

Şu an piyasa da yüzün üzerinde işlem gören kripto para birimi bulunuyor. Bunların büyük çoğunluğu da kişilere kazanç sağlamış değil. Hatta kayıp dahi yaşanmasına neden olmuştur. Üzücü bir durum yaşamamak için, karlı bir yatırım için alınması düşünülen kripto para birimi için iyi bir araştırma yapın ve öyle alın. Ya da madencilik ile üretin.

5Kısa Süreli Al Sat İle Zengin Olunmaz

Bir kripto para alarak, al sat yöntemi ile zengin olmayı düşlemek hayalden öte gitmez. Bir kripto paraya yatırım yapıldı ise o kripto paradan iyi bir kazanç elde edilmesi için uzun bir süre sabırla beklenmesi ve sürekli olarak takip edilmesi gereklidir.

6Büyük Miktarlar İle Alım Yapmaktan Kaçının

Bir kripto para biriminin çok tutması ve yüksek değerlere erişmesi birazda şansa bağlıdır. Bunu hiç unutmayın ve yatırım yapmayı düşündüğünüz kripto para birimine ilk önce küçük miktarlar ile giriş yapın. Daha sonra işlem hacmi ve yükselişini takip edin. Eğer ki işlem hacmi yükseliyor ve değer kazanıyor ise yatırıma devam edin.

7Bir Kaç Farklı Seçenek Deneyin

Şans faktörü kripto para için önemlidir. Bu sebep ile aynı kripto para birimine yatırım yapmak yerine bir kaç farklı kripto paraya yatırım yapın. Bir tanesi yükselse ve öbürleri aynı bile kalsa kar etmiş olursunuz. Hepsi aynı kripto parada olursa ve yükselmez ise kaybedersiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan NEM Hesabı Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde NEM Hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here