Kredi Kartı Almanın En Kolay Yolu

0
63

Acil para ihtiyacını elinde olmayan parasıyla karşılamaya çalışan tüketicilerin en fazla tercih ettiği yöntemlerin başında almak geliyor. Bu sebeple tüketiciler en fazla ne diye araştırıyorlar. Kredi kartı almanın çok çeşitli yolları bulunuyor. Bu yollardan bankaya başvurmak, bankaya posta yoluyla dilekçe yollamak, telefon bankacılığından başvurmak gibi yöntemler yer alsa da en pratik ve çözüme kavuşana internet bankacılığı ile yapılan kredi kartı başvurusudur. Çünkü, diğer yöntemlerde genel olarak banka sizi tanıyamaya bileceğinden gerekli evrakları ekstradan isteyecektir. Fakat, müşterisi olduğunuz bankadan kredi kartı başvurusu yapmanız hızlıca sonuçlanıyor.

Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartları hem nakit ihtiyacı olan hem de yanında nakit para taşımaktan pek hoşlanmayan tüketicilerin en fazla başvurduğu yolların başında geliyor. Fakat, bazı durumlarda kart limitini doğru ayarlayamamaktan kaynaklanan kredi kartı borçları doğuyor. Böyle durumlar için bankalar müşterilerine kredi kartı faizlerini uyguluyor. Kartlar için Merkez Bankası tarafından belirlenen 2 türlü faiz oranı bulunuyor. Bunlardan biri borçları geç ödediğinizde uygulanan gecikmez faizi iken diğer ise karttan nakit para çektiğinizde uygulanan nakit çekim faiz oranıdır. Gecikme için uygulanan faiz oranı %2,52 iken, nakit çekim faiz oranı ise %2,12’dir.Kredi Kartı Almanın En Kolay Yolu

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi kartı limitinizin size yetmediği zamanlarda bu miktarı artırmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Fakat, öncelikle kredi kartı limiti için aylık maaş bodronuzun kart limitinizle orantılı olması gerekiyor. 2.000 TL. maaşınız varsa kart limitiniz 10.000 TL. olmuyor. Bunu bilerek kart limiti artırma işlemi yapacağınız yöntemler bankadan başvuru, internet bankacılığından başvuru ve telefon bankacılığı ile yapabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra 3 iş günü içerisinde talebiniz olumlu ya da olumsuz sonuçlanıyor.

Kredi Kartı ile İnternet Alışverişi

Kredi kartı ile gündelik hayatta alışveriş yapılabildiği gibi internettende alışveriş yapılabiliyor. Bu alışveriş için öncelikle siteye giriş yapmalısınız. Alışverişi yaparken kartınızın üzerinde yazan kart numaranız, son kullanma tarihiniz ve arkasında 3 rakamla dilediğiniz şekilde alışveriş yapabiliyorsunuz.

Bir önceki bilgi dolu olan Ev Kredisi Almak İçin Gerekenler başlıklı makalemizde Ev Kredisi, Ev Kredisi Almak ve Ev Kredisi Almak İçin Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here