Kredi Kartı Aidatı Ödemezsem Ne Olur?

0
285

Kredi kartları nakit ödemelerden çok daha fazla kullanılır durumda. Pahalılaşan hayat ile vatandaşın bir değil birden fazla kullandığı saptanıyor. avantajlıdır fakat doğru kullanım sağlandığında. ay sonunda ödemenizi tarafınıza gönderdiğinde mutlaka ödemek durumundasınız. Peki, kartların aidat sorunu nasıl halledilecek? ödemezsem ne olur? Diye düşündüğünüz de oluyor mu?

Kredi Kartlarında Aidat Sorunu

Her kart için aidat ödemesi çıkar. Bu bankamatik kartı da olsa durum değişmez. Banka her şekilde kart aidatını size ödettirir. Siz elde yatırmasınız bile hesabınıza para yattığında otomatik olarak çeker. Aidatlarının ödememe yöntemlerinde birkaç tane seçenek mevcuttur. Elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi her ay ödenmesi zorunlu faturalarınız var ise kullandığınız kart üzerinden otomatik talimatı verirseniz sizden yıllık aidat alınmıyor. Diğer bir seçenek ise öğrenci olmanızdır. Öğrenci belgeniz ile kullanılan kartına bankasına giderek başvuruda bulunmalısınız. Sistem üzerinde öğrenci olarak görünmeniz ile kart aidatı ödemekten de kurtulmuş oluyorsunuz.Kredi Kartı Aidatı Ödemezsem Ne Olur?

Kredi Kartlarında Aidat Ücreti Nasıl Kesilir?

Aidat ücretlerinde bankanın kartını aktif olarak kullanıyor olmanız yeterlidir. Yıl içerisinde gerçekleştirilen işlemler için aidat ödersiniz. Yaptığınız harcamaların faturalandırması ya da belgelendirmesi için banka tarafından kullanılan zaman ve kâğıt giderlerini sizden sağlar. Aidat ücretini ödemediğinizde banka size hesabınızda bakiye olmadığını ve kart borcunuzu hatırlatır. Hatırlatma üç kez yapıldıktan sonra bir kez daha bankada bulunan adrese bildiri gönderir. Bildirinize on beş gün içerisinde yanıt vermemeniz halinde icra kararı çıkarılır.

İcra Kararını İptali İçin Ne Yapılmalıdır?

Bankanın icra kararında vazgeçme şansı sadece borcu ödediğinizde gerçekleşir. Borcun tamamını kapatmanız halinde icra kararı durdurulmuş olur. Banka kartları dikkatli kullanılmadığı, borç üzerine borç yapıldığında içinden çıkılmaz hal alır. Borcunuzu taksitlendirme imkânına da sahipsiniz. Hakkınızda icra kararı çıkmadan banka ile irtibata geçmelisiniz. Kredi kartın sadece asgari tutarını ödemek de herhangi bir işe yaramamaktadır. Faiz borcun tamamına uygulanmasından dolayı yatırdığınız asgari tutar da boşa gitmektedir. Eğer mümkünse yatırdığınızda borcun tamamını kapatın.

Bir önceki bilgi dolu olan Düğün Kredisi Nasıl Çekebilirim? başlıklı makalemizde Düğün Kredisi, Düğün Kredisi Çekme ve Düğün Kredisi Nasıl Çekebilirim? hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here