Koltuk Altı Kararmasından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

0
105

Bakımlı ve güzel görünmek hem sağlık hem de trend olduğu için göze hoş gelmeyen vücuttaki rahatsız edeci detaylar sorun olmakta ve çözüm yolları aranmaktadır. Bu sorunlardan biri olan koltuk altı kararmasından nasıl kurtulabilirsiniz? Sorusunun cevabını bitkisel, estetik operasyon ya da kremlerle çözmeye yönelmeler olmaktadır.

Sorunun Ana Nedenini Bulmak

Bir cilt sorunu olarak görülse de bazı farklı nedenlere bağlı olabilmektedir. Genetik yapı, koltuk altı kıllarının temizlenme şekli, vücuttaki renk pigmentler olan melonasit pigmentndeki bozulma, ten rengi, cilt hastalığı, güneş ışınları, yaşlanma, terleme, terlemeyi önleyici deodorant ve parfümlerdeki kimyasal bileşenler ve giyilen giysilerin etkisine bağlı olarak koltuk altı kararmaları olmaktadır. Bu nedenlerin bir ya da bir kaçı koltuk altı kararmasına neden olmaktadır. dış etkenlere bağlı ise çözümü bulunabilir ancak genetiksel ve yaşa bağlı nedenlerden kaynaklı ise çözümü yok denecek derecede azdır. Estetik operasyon belki de tek çözümdür.Koltuk Altı Kararmasından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Neler Yapılabilir?

Koltuk altı temizliği yapılırken traş ve epilasyon öncesi koltuk altının saf sabun ile temizlendikten sonra yapılması bir koruyucu tedbir olabilmektedir. Kiloya bağlı salgılanan hormonlar da koltuk altı kararmasına ve koku oluşmasına neden olabildiği için ideal kiloda olmaya gerekli özen gösterilmelidir. Bazı doğal bitkilerden elde edilen karışımlar koltuk altı renginin bir kaç ton açılmasına olumlu etki edecektir. Zerdeçal, limon ve karbonat bu bitkilerden biridir. Cilt doktorunun vereceği retinoid içerikli ilaçlar da koltuk altı beyazlatmasında etkilidir. Piyasada kalitesi ispatlanmış kozmetikler de koltuk altı kararmasını engellemek ve daha açık ton elde etmek amaçlı vardır. Kararan ve koyulaşan ölü deriyi koltuk altı estetik operasyonu ile almak ta bir başka çözüm yolu olabilmektedir.

Sonuç Olarak

Cilt en değerli giysi olduğu ve bayanlar için ayrı bir önem taşıdığı için bakım ve sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmalıdır. Cilt sağlığının bozulması, kararması dikkate alınmalı daha ileriki safhalarda daha büyük sorunlara yol açmadan sorun giderilmelidir. Koltuk altı da cildin bir bölümü olup kararma yöntemleri araştırılmalı ve sonuca yönelik çözümler bulunmalıdır.

Bir önceki bilgi dolu olan Göz Altı Torbaları Nasıl Yok Edilir? başlıklı makalemizde Göz Altı Torbaları, Göz Altı Torbalarını Yok Etme ve Göz Altı Torbası hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here