Kefilsiz Kredi Nasıl Alabilirim?

0
43

Gelişen şartlar ve bazı ekonomik sıkıntılar ile kişilerin finansman ihtiyacı da zaman geçtikçe artış göstermektedir. Bu açıdan dolayı da bu kimselerin en çok başvurmuş oldukları yollardan birisi de bankalar aracılığı ile kredi alabilme ve bu şekilde finansman ihtiyaçlarını karşılayabilme durumu olmaktadır. Ancak bankalarda kredi verirken kendilerini güvence altına almak zorunda ve bu konuda da aramış oldukları bir takım kriterler bulunmaktadır. Bunların başında en çok dikkat edilen ise kişilerin ödeme güçlerinin olup olmaması halidir. Bu ödeme gücünde olmayan kişilerden ise kefil koşulu ile kredi kullanabilme imkânı bulunmaktadır. Herhangi bir göstereceği kefili olmayan kişiler ise Nasıl Alabilirim? Sorusuna cevap aramaktadırlar.

Kefil Olmadan Kredi Almanın Yolları Nedir?

Kişilerin bankalardan almak istedikleri büyük oranlar için banka kefil beyan etmesi talebinde bulunmaktadır. Ancak beyan edebilecek bir kefili olmayan ve bu konuda teminat veren kişilere de bu oranlarda krediler sağlanmaktadır. Kefil olmadan kredi alabilmek için

  • Arsa veya tarla ipoteğinin sağlanması
  • Ev veya arabanın ipotek olarak verilmesi
  • Maşının ipotek olarak bankaya teminat verilmesi

Bütün bu durumlarda kişilerin kefilsiz olarak kredi kullanabilme imkânları bulunmaktadır.Kefilsiz Kredi Nasıl Alabilirim?

Kefilsiz İpotek Verilerek Nasıl Kredi Alınabilir?

Genelde bankalar yüksek oranlarda çekilmek istenen kredilerde kefil şartı aramaktadır. Ancak bunun yanında kişilerin kefilsiz kredi alabilmesinin de yolları bulunmaktadır. Günümüzde artık çoğu banka kefil şartı aramasa da kendilerini güvene alabilecek bir teminat vermesini kişilerden istemektedir. Bunların başında ise değerli bir arazinin veya çekilecek orana yakın veya o orandan daha yüksek bir evin tapusunun banka ipoteği altında bulunması karşılığında kişilere teminat sağlanmış ve kredi verilme imkânı doğmuş olacaktır. Bu tapu ile kişilerin bankanın bireysel işlemler bölümüne başvuru yaparak kredi hakkında detaylı bilgi almaları da muhtemeldir.

Kefilsiz Olarak Ödeme Notu Sayesinde Kredi Alabilme İmkânı

Kredi verirken bankalar kişilere güven duyabileceği unsurlar ararlar. Bu durumda bakmış oldukları bir önemli nokta ise kredi notudur. Kefilsiz olarak yüksek bir kredi notuna sahip olan kişiler herhangi bir şey ibraz etmeden de kolaylık kredi temin edebilirler.

Bir önceki bilgi dolu olan Bankadaki Paranıza El Konulursa Ne Yapmalısınız? başlıklı makalemizde Bankadaki Para, Bankadaki Paranıza El Konulursa Ne Yapmalısınız? ve Bankadaki Paraya El Konulması hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here