Kavitasyon ile Zayıflama

0
204

, literatürde liposuction yerine daha risksiz anestezi olmadan uygulanan bir alternatif yöntemdir. Yağ hücrelerinin düşük ultrason dalgaları yardımıyla yok edilmesi şeklinde uygulanan bu operasyon ağrısız olduğundan dolayı oldukça tercih ediliyor. Bölgesel incelme ve selüloit gibi istenmeyen durumlarda kolayca başvurulabilecek bu yöntem, süreç olarak da bir sorun teşkil etmiyor.

Kavitasyon Yöntemi Nedir?

Ultrason dalgalarının sıvı içine nüfuz etmesiyle patlayan hava kabarcıkları oluşuyor ve böylelikle etkisi en az olan ısı halindeki enerji, etkisi en çok olan basınç serbest kalıyor. Yağ tabakalarının bu vibrasyonlara direnci düşerek kavitasyon ile bu hücrelerinin kırılması mümkün oluyor. Bu şekilde gerçekleşmiş oluyor.

Kavitasyon ile Zayıflama

Uygulamanın Süreci Ne Kadar Sürüyor?

Genellikle tek bir kavitasyon uygulamasında geçen süre 30-35 dk arası sürüyor. En çok Uygulama yapılan bölgeler karın, iç ve dış bacaklar, kalça olarak gerçekleşiyor. Vücudun erimesi için 72 saatin geçmesi gerekiyor. En iyi sonuç için önerilen seans sayısı 6-10 seanstır.

Kavitasyon ile Zayıflama

Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Nadiren görülebilecek yan etkiler arasında geçici kırmızılık, aşırı susuzluk veya mide bulantısı gibi şikâyetler olabilir. Fakat uygulama sonrasında su tüketimiyle gözden kaybolacak semptomlardır. Etkilerin sürmesi bünyeye, doku yapısına, yaş kriterine, hormonlardaki çeşitli değişime göre bir kaç saat ya da bir kaç gün olarak sürebilir. Bir çok çalışma kavitasyon uygulamasının güvenli olduğu kanıtlamasına rağmen, akut hastalığı, karaciğer fonksiyon bozukluğu, şiddetli kanama eğilimi, hamile ve kalp pili olan hastalarda kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Kavitasyon Uygulamasından Beklenen Sonuç Nedir?

Kavitasyon, uzun vadeli sonuçlar kazandırmakla beraber elde edilen sonuçlar kişinin metabolizmasına, yaşına ve bazı hormonal farklılıklara göre değişim gösterebiliyor. Birçok müşterinin 2 ile 10 cm arasında bir incelme gözlediği sonuçlanmıştır. Ayrıca, uygulamayla beraber yapılan diyetler ve fiziksel aktiviteler vücut formunu korumaya yararlı olacaktır.

Bir önceki bilgi dolu olan Misutgaru İle Zayıflamak başlıklı makalemizde Misutgaru ve Misutgaru ile zayıflamak hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here