Karboksiterapi İle Zayıflama

0
198

Günümüzde değişik yöntemler ile insanlar zayıflamak istemektedir. Ancak bu zayıflama yöntemlerinden en iyisi ve en kısa sürede zayıflamak isteyenler daha ön planda olduğu için kısa sürede zayıflama tekniğini kullanmaktadırlar.

Gaz Yöntemi İle Zayıflama

Karbondioksit maddesi sayesinde yani karbondioksitin içerisindeki madde, karbon ve oksijen ile birleşerek oluşturduğu gaz çeşididir. Bu gaz yöntemi kimyada, fizikte, biyolojide, tıp gibi alanlarda kullanarak faydalı işler yapılır. Ancak bu yöntemler genellikle medikal alanlarında kullanılmaya başlanmıştır. Medikal alanlarda yapılan bu yöntem teknolojinin gelişmesiyle birlikte, selülit tedavisini, yaraları iyileştirme, varisi giderme, çatlak- şişlik gibi tedavilerde ve zayıflama rahatsızlıklarında kullanarak insan sağlığına fayda sağlamaktadır.

Karboksiterapi İle Zayıflama

Zayıflamanın Aşamaları

Öncelikle karbondioksit gazını uygulamak için bireyin cilt altına iğne yardımıyla enjeksiyon edilerek yapılmaktadır. Bu yöntem teknoloji ile birlikte gelişerek faydalı sonuçlara yer vermektedir. Karbondioksit gazının öncelikli görevi ise cildin altına enjekte edilen gaz, o bölgedeki dokunun veya damarı genişletip o bölgeye daha fazla oksijenin gitmesini sağlamaktır. İnsan vücudunun belli bir bölgesine ne kadar oksijen giderse, zayıflaması ve dolaşım sistemi daha fazla hızlanarak hastalık sorunlarını ortadan kaldırabilir. Karbondioksit gazıyla zayıflama yöntemleri birçok ünlülerde denenerek tedaviyi başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir. Yapılan bu yöntemle bireyler kolay ve hızlı bir şekilde zayıflaması mümkün olmaktadır. Karbondioksit tedavisi uygulanırken hasta her zaman spor yaparak ve diyet uygulayarak daha iyi sonuç alınması sağlanmaktadır. Bu tedavi ağrısız bir şekilde yapılarak insanlarda çok faydalı bir sistem haline dönüşmüştür.

Karboksiterapinin Zayıflatacağı Alanlar

Karboksiterapisi kişiden kişiye değişerek bu tedavi ile istenilen bölgedeki alanı yani göbek- bel yağlarını, kadınlardaki basenleri, göbekleri yani çok yağlı olan alanı karbondioksit enjekte ederek zayıflamaya yardımcı olunmaktadır. Verilen bu karbondioksit insan vücudu tarafından dışarı atılmaktadır.

Bir önceki bilgi dolu olan Kavitasyon ile Zayıflama başlıklı makalemizde Kavitasyon ve zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here