İstenmeyen Tüylerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

0
112

Özellikle kadınlar için oldukça büyük sorunlar teşkil eden ve bakımlı olmanın en büyük anahtarlarından biri olarak görülen istenmeyen tüyler bir takım hormonal ya da sonradan oluşan faktörler sonucu tam bir kâbus haline gelmiştir. Tamamen pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek adına da yapılması gereken oldukça kolay yöntemler vardır. Bu yazıda istenmeyen tüylerden nasıl kurtulabilirsiniz? Sorusuna denk gelen bazı pratik çözümler bulabilirsiniz.

Doğal Yöntemler Hem Ucuz Hem De Pratik

Bir takım doğal karışımlar sayesinde vücudunuzda bulunan istenmeyen tüylerinizi yalnızca birkaç uygulama ile gözle görülür bir şekilde azaltabilirsiniz. Bu yöntemleri evinizde kolayca uygulayabilir kısa sürede fazla paralar harcamadan pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Örneğin şeker, limon ve bal karşımı sayesinde doğal bir ağda elde ederek cildinizi tahriş etmeden ve zarar vermeden istenmeyen tüylerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra yumurta maskesi uygulayarak da yumuşacık bir tene sahip olabilirsiniz. Yumurtanın beyazı, mısır nişastası ve şekerden oluşan bu maske karışımı sayesinde hiçbir kimyasal bileşene başvurmadan tüylerinizden arınabilirsiniz.İstenmeyen Tüylerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Bilindik Yöntemlerden En Faydalıları

İstenmeyen tüylerinizi azaltmak ve tamamen pürüzsüz bir cilde sahip olmak adına kullandığınız bilindik yöntemleri de bir düzene sokmanız gereklidir. Örneğin tüy yok edici kremler kısa bir süre sonra yeniden aynı problem ile karşı karşıya kalmanıza yol açacağından sir ağda gibi uzun süre kullanabileceğiniz yöntemleri denemenizde fayda vardır. Sorunlu bölgeye uygulayacağınız jilet yönteminden ziyade daha kalıcı olan ağda yöntemini kullanmanızda fayda vardır.

Klinikler Sayesinde Artık Kesin Çözümler

İlerleyen teknoloji çağı istenmeyen tüylerden arınmak gibi bazı estetiksel konularda da imdadınıza yetişen yeni yöntemler geliştirilmesine olanak sağlamıştır. Örneğin ülkemizde de oldukça yaygınlaşmış olan lazer yöntemi sayesinde cilt tipinize göre ayarlanmış seans süreleri boyunca tüylerinizden sonsuza dek arınmanızı sağlayan bir tedavi uygulamasına dâhil olabilir ve yalnızca birkaç ay sonrasında tamamen pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Kendi içerisinde de oldukça farklı teknolojiler barındıran lazer ile tüy yok etme yöntemi sayesinde kalıcı olarak rahatsız olduğunuz tüm istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan Makyaj Maddeleri Cilde Zarar Verir mi? başlıklı makalemizde Makyaj, Makyaj Maddeleri ve Makyaj Maddeleri Zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here