İlk Cinsel Deneyiminiz Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

0
234

Kadınların ilk cinsel deneyimi daha sonradan devam edecek olan cinsel hayatlarını fazlasıyla etkilemektedir. Bu yüzden ilk cinsel birleşmenin nasıl olacağını iyi bir şekilde bilmeniz çok önemlidir. Biz de ilk cinsel deneyiminizde sorun yaşamamanız için sizlere çok önemli bilgiler vereceğiz. İlk cinsel deneyiminiz hakkında  bilmeniz gereken bilgiler detaylı bir şekilde yazımızda anlatılmıştır.

İlk Cinsel Deneyim Nasıl Olmalıdır?

İlk Cinsel Deneyiminiz Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

Kadınların üzerinde ilk cinsel deneyimleri çok önemli bir etki yaratır. Çünkü ilk cinsel deneyimin yaşanmasıyla beraber kadınların kafasında cinsellik ile ilgili fikirlerin bütün temelleri atılır. İlk cinsel ilişkiyi doğal bir hale getirmek ve sorunsuz yaşamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bazı kadınlar için ilk cinsel ilişki deneyimi kızlık zarı aşıldığı için kanama ve ağrılardan ibaret olabiliyor. Bu durumu en hafif bir şekilde atlatma adına aşağıda belirttiğimiz konularda partnerinizi de bilgilendirmelisiniz.

-Kadınlar ilk cinsel deneyimlerini yaşamak için kendilerini henüz hazır hissetmiyorlarsa bunu partnerleriyle paylaşmaları gerekir. Erkekler ise bu konuda kadınlara karşı anlayışlı olmalıdır.

-Çift olarak ön sevişmeyi ne kadar uzun tutarsanız ilk cinsel birleşmeniz de o kadar rahat geçecektir. Özellikle kadınlar ön sevişmeyi kontrol halinde tutan taraf olması gerekiyor. Bu şekilde çiftler kendilerini hazır hissettikleri ilk anda birleşmelerini gerçekleştirebilirler.

-Kadınlar ilk cinsel birleşmeden kaynaklı oluşabilecek acı ve ağrıyla ilgili olan korkularını rahat bir şekilde dile getirmeleri gerekiyor. Erkekler ise bu korkuya yumuşak bir tavır ile yaklaşmalı ve zorlayıcı hareketlerden mutlaka kaçınmalıdır.

-İki tarafta cinsellik ile ilgili olan görüşlerini rahatlıkla dile getirmelidir. Bunun ne kadar doğal bir süreç olduğunu bilmeniz gerekiyor.

-İlk cinsel ilişkiye girileceği sırada erkeklerde mutlaka prezervatif olmalıdır. Prezervatif cinsel yollarla bulaşma ihtimali olan hastalıklara karşı koruyacaktır.

İlk Cinsel Birleşme Sırasında Acı Olur Mu?

İlk Cinsel Deneyiminiz Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

Kadınların büyük bir bölümünün kızlık zarı esnek ve ince bir yapıya sahiptir. İlk cinsel birleşmede ise ön sevişme süresini uzun tutmanız vajinanızda oluşacak olan kayganlığı artıracaktır. Bu şekilde birleşme gerçekleşirken hissedeceğiniz acı da azalır. Birleşme esnasında partnerinizin de size yumuşak davranması çok önemlidir. Zorlayıcı hareketler uygulanması canınızın daha fazla yanmasına sebep olabilir. İlk birleşme yaşanırken ne kadar fazla zevk alır ve ne kadar acısız olursa cinsellik hakkındaki düşünceleriniz de bir o kadar değişir.

İlk Cinsel Birleşme Sonrasında Kanama Olur Mu?

İlk Cinsel Deneyiminiz Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

İlk cinsel birleşme sonrasında herhangi bir kanama olmaması sizin bakire olmadığınız anlamına gelmeyecektir. Her kadında kızlık zarının yapısı değişiklik gösterir. Bazı kadınlarda ise kızlık zarının çok fazla esneklik gösterdiği görülmektedir. Bir de vajinanızda kayganlık fazlaysa kızlık zarınız olduğu gibi kalabilir. Bazı kadınlarda ise kanamanın çok az olduğu görülür. Bunun sebebi ise; kızlık zarında yer alan damarların az olmasıdır.

İlk Cinsel İlişkiden Sonra Yaşanan Kanama Ne Kadar Sürer?

İlk Cinsel Deneyiminiz Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

İlk cinsel ilişki ile başlayan kanamanın genellikle yarım saat sürdüğü görülebilir. Eğer kızlık zarında oluşan yırtık daha fazla ise bu kanama daha uzun ve şiddetli bir şekilde seyredebilir. Çok şiddetli olan kanamalarda bazen jinekolojik müdahalelere başvurmanız gerekebilir. Jinekolojik müdahale ile kızlık zarındaki yırtık onarılırken kanama tamamen durdurulur.

İlk cinsel birleşme kızlık zarının kalınlığından etkilenir mi?

İlk Cinsel Deneyiminiz Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

Yapacağınız ilk cinsel birleşme başarısız bir sonuç verebilir. Bazı çiftler bir iki denemeden sonra birleşmeyi sağlayabilmektedir. Fakat yaşanan bu durumun kızlık zarının kalın olmasıyla herhangi bir ilişkisi yoktur. İlk cinsel birleşmede başarısız olmanızın en önemli sebebi kendinizi henüz tam olarak hazır hissetmemenizdir. Cinsel birleşmenin yaşanacağı sırada kadınlar genellikle kendilerini sıkarlar ve kayganlaşmaya engel olurlar. Bu yüzden de penis vajinaya gireceği sırada zorlanır. Bu zorlanma canınızı yakacağından dolayı ilişkiye girerken zorlanabilirsiniz.

Kızlık zarının kalın olması ise cinsel ilişkiyi etkileyen ender faktörler arasında yer alır. Cinsel birleşme sırasında yaşayacağınız başarısızlık ise sonrasında yaşayacağınız ilişkileri de olumsuz etkileyebilir.

Cinsel Birleşme Sırasında Prezervatif Kullanımının Önemi

İlk Cinsel Deneyiminiz Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

Doğum kontrol yöntemi olarak tercih edilen prezervatif ilk ilişki sırasında da kullanılmalıdır. Bulaşıcı hastalıklara yakalanmama adına en etkili yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ilk cinsel ilişkide yaşanacak olan zorlanmalardan dolayı prezervatif yırtılabilir. Yazımızda da belirttiğimiz gibi ön sevişmeyi uzun tuttuğunuz takdirde vajinadaki kayganlığı artırabilirsiniz.

İlk cinsel ilişki deneyiminizden sonra bir kadı doğum uzmanına düzenli bir şekilde görünmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde cinsel sağlığınızı korurken cinsellik ve korunma yöntemleri hakkında daha iyi bilgiye sahip olabilirsiniz. Edindiğiniz bilgileri partneriniz ile de paylaşabilirsiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan İlişkiye Zarar Verecek Davranışlar başlıklı makalemizde başarılı ilişki, ilişki altın kurallar ve ilişkiye zarar verecek hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here