Gözaltı Morluklarının Geçmesi İçin Tüyolar

0
130

Kadınların büyük bir çoğunluğunun şikayetçi olduğu konuların başında yer almaktadır. Göz altı morlukları sizlerin günlük hayatınızda daha yaşlı ve yorgun gözükmenize sebep olacaktır. Birçok kadının bildiğinin aksine göz altı morluklarından kurtulmak mümkündür. Bu morluklardan kurtulmak için ilk neden oluştuğunu bilmeniz gerekir.

Gözaltınızda morluk oluşmasının birçok sebebi olabilir. Fakat en büyük sebepleri genetik ve yaşam tarzınızdır. Burada yaşam tarzınızdan kastettiğimiz ise; yorgunluk, uykusuzluk, stres, yoğun iş temposu ve düzensiz beslenmektir. Bu durumlar göz altı morluklarının oluşmasının en büyük sebepleri arasında yer alır. Aynı zamanda aşırı tuz tüketmekte göz altınızda morluk oluşmasına sebep olabilir.

Gözaltı morluklarının tıptaki sebepleri ise; demir eksikliği anemisi, böbrek sorunları ve alerjidir. Eğer bu tarz bir sağlık sorunu yaşadığınızı düşünüyorsanız uzman bir doktor ile görüşmenizde fayda var.

Gözaltı Morluklarının Geçmesi İçin Tüyolar
?

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Belki de en önemli sorulardan birisi; gözaltı morlukları nasıl geçer? Sorusudur. Birçok kadın bu sorunun cevabını bekliyor. Sizlere evinizde çok fazla masraf yapmadan uygulayabileceğiniz bazı kürlerin tarifini vereceğiz.

Gözaltı Morluklarının Geçmesi İçin Tüyolar
Gözaltı Morlukları İçin Salatalık Kürü

Salatalık Kürü Tarifi

Gözaltı morluklarınızı geçirmek için ilk olarak bir tane salatalığa ihtiyacımız var. Salatalığı yıkadıktan sonra daire şeklinde keserek gözünüzün üzerine yerleştirmeli ve 10 dakika bekletmelisiniz. Bu kürü her gün uygulayabilirsiniz. Bunun dışında kabuklarıyla beraber rendelediğiniz salatalığın suyunu sıkarak buzdolabında beklettikten sonra pamuk yardımıyla gözlerinizin altına sürebilirsiniz. Aynı zamanda göz kapaklarınıza da yavaş ve dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra kürü 15 dakika bekleterek ılık suyla göz altlarınıza masaj yaparak temizleyebilirsiniz.

Gözaltı Morluklarının Geçmesi İçin Tüyolar

Patates Kürü Tarifi

Göz altınızdaki morluklar için uygulayabileceğiniz bir diğer kür tarifi ise patates kürü tarifidir. Bu kürü uygulayabilmek için ilk olarak bir patatesi güzel bir şekilde yıkayarak üzerinde yer alan kir ve topraktan arındırmalısınız. Sonrasında patatesi daire şeklinde keserek sütün içerisinde 10 dakika kadar bekletin. Varsa fesleğen ve taze nane yapraklarını kopararak soğuk sütün içerisine ekleyin. Sonrasında patatesleri gözlerinizin üzerine yerleştirerek 10 dakika kadar bekletin. Nane ve fesleğenin etkisiyle cildiniz ve gözenekleriniz rahatlayacaktır.

Bir önceki bilgi dolu olan Ağdayı Acısız Hale Getirmek İçin Tavsiyeler başlıklı makalemizde acısız ağda, Ağda ve Ağda tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here