Genital Bölgeye Nasıl Ağda Yapılır?

0
585

Genital bölgede yer alan istenmeyen tüylerden kurtulmanın en geleneksel yöntemleri arasında yapmak yer almaktadır. , düzenli bir şekilde uygulandığı zaman kıl köklerini incelterek daha ince çıkmalarını sağlayacaktır.

Genital bölgeye gerçekten zahmetli bir iş olduğu için bazı püf noktalarını bilmeniz gerekiyor.

Yazımızda sizlere acısız bir şekilde ağda yapma yöntemleri ile doktor eldiveniyle uzun kılları almak ve ağda sonrası temizliği sağlamak gibi konularda bilgi vereceğiz. Bu şekilde daha iyi ağda yağabilirsiniz.

Genital Bölgeye Nasıl Ağda Yapılır?

İçin Hazırlık Yapmalısınız

Ağdaya başlamadan önce bikini bölgenizin temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise kıllarınızın yumuşaması ve ağdaya daha hızlı yapışması için bölgeye pudra dökmelisiniz. Pudra, tüylerin birbirinden ayrılmasını ve ağda yaptığınız sırada toplanmamasına da yardımcı olur. Daha kolay çekeceğinizden emin olabilirsiniz.

Ağda Sıcaklığı Çok Önemlidir

Ağdayı ısıttıktan sonra ılık hale gelmesi için bekleyin. Ağdanın ılık olması çok önemli bir püf noktadır. Çünkü bikini bölgenize sıcak ağda uygulamanız tahriş ve kızarıklığa yol açabilir.

Mutlaka Ağda Bezi Kullanın

Bikini bölgesine ağda yapacağınız zaman kullanacağınız ağda bezinin ağda kağıdı olmasına dikkat etmelisiniz. Ağda kağıtları özel bir şekilde üretildiğinden dolayı daha rahat çekmenize yardımcı olacaktır. Ağda kağıdını küçük parçalar halinde kesmeyi ihmal etmemelisiniz. Bu şekilde o bölgeyi daha rahat temizleyebilirsiniz.

Küçük Parçalar Şeklinde Alın

Genital bölgeye ağda yapmak sadece sizin için değil herkes için acı veren bir süreçtir. Tüylerinizi daha önceden sürekli jilet ile aldıysanız daha acılı olacağını söyleyebiliriz. Fakat merak etmeyin. Bunu azaltmanın bazı yöntemleri var. Küçük parçalar halinde tüylerinizi almanız bunu azaltmada en önemli yollarınızdan birisi olacaktır. Ağda bezini ufak ufak kesin. Ağdayı bikini bölgenize minik parçalar şeklinde sürün ve hızlı bir şekilde çekin. Bu biraz uzun süreli bir işlem olabilir. Fakat acısında da büyük ölçüde azalma olacaktır.

Ağdayı Sürerken Spatula Kullanın

Genital bölgenize ağda yaptığınız sırada her zaman temiz ve hijyenik olan spatılaları tercih etmelisiniz. Yalnız tahta spatula kullanmanız acıyı minimum seviyede hissetmenizi sağlar. Metal olanların ışık geçirme özelliği olduğu için sıcaklığı daha fazla hissedersiniz. Spatulalar sayesinde bikini bölgenize daha rahat ağda sürersiniz.

Genital Bölgeye Nasıl Ağda Yapılır?

Ağdayı İnce ve Bir Kat Sürün

Ağdayı sürerken tüylerinizin çıkış noktasına doğru ve olabildiğince ince bir şekilde sürün. Ağda kalın bir şekilde sürüldüğü zaman daha zor çekilecektir. Ağdayı çekeceğiniz zaman ise ters yönden deriyi germelisiniz. Germeniz acınızı azaltacaktır ve daha kolay bir şekilde çekilecektir.

Ağda Bezini Çektiğiniz Sırada Dikkatli Olmalısınız

Ağdayı çekeceğiniz zaman mutlaka kıllarınızın çıkış yönünün tersine doğru çekmeniz gerekir. İşlemi yaptığınız sırada morluk ve kızarıklık oluşmaması adına tek seferde olacak şekilde çekmeye özen göstermelisiniz. Eğer bir defada cesaretinizi toplayıp çekemezseniz ve çekiş yarım kaldıysa devam etmemeye dikkat edin. Bölgeyi yıkayın ve bir süre bekleyin. Sonrasında devam edebilirsiniz. Eğer çekim işlemi yarım kaldığı halde ağdaya devam ederseniz bölge hassas olacağı için morluk oluşacaktır.

Genital Bölgeye Nasıl Ağda Yapılır?

Tüylerinizi Doktor Eldiveniyle alın

Vajinanızın dudaklarında yer alan uzun tüyleri alacağınız zaman doktor eldiveni kullanmanız daha iyi olacaktır. İlk turda biraz acı hissedebilirsiniz. Fakat zamanla bölge uyuşacağı için acıyı daha az hissetmeye başlarsınız ve tüylerinizi çektiğiniz zaman kökünden gelir. Eldivenleri ise eczaneden alabilirsiniz. Uzun tüyler için bunun en iyi yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Sir Ağdayı Temizlerken Bebek Yağı Kullanın

Genital bölgenizi aldığınız sırada eğer sir ağda kullanıyorsanız işleminiz bittikten sonra bebek yağı ile bölgeyi temizleyebilirsiniz. Sir ağda kullandıktan sonra iki saat boyunca bikini bölgenize su değdirmemeye özen göstermelisiniz.

Ilık Ağda Su İle Temizlenebilir

Bikini bölgenizi normal ağda kullanarak temizliyorsanız işleminiz bittikten sonra bölgeyi ılık sabunlu suyla temizleyebilirsiniz. Fakat temizledikten sonra mutlaka nemlendirici krem sürmelisiniz. Bölgenin yumuşak ve nemli kalmasını sağlamanız için bebek yağı kullanabilirsiniz.

Ağda Sonrasında Güneşe Dikkat Etmelisiniz

Ağda işleminiz bittikten sonra alkollü ürünler kesinlikle kullanmamalısınız. Aynı zamanda ağda yaptırdığınız aynı gün herhangi bir leke oluşmaması adına güneşten ve solaryumdan uzak durmanız gerekiyor.

Yazımızda sizlere “genital bölgeye ağda nasıl yapılır?” sorusunun cevabını verdik. Verdiğimiz bilgilerle ağdanızı evde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tavsiye Makale : Ağdayı Acısız Hale Getirmek İçin Tavsiyeler

Bir önceki bilgi dolu olan Gözaltı Morluklarının Geçmesi İçin Tüyolar başlıklı makalemizde Gözaltı Morlukları, Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer ve Gözaltı Morlukları Neden Oluşur hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here