Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

0
179

kadınların büyük bir bölümü için vazgeçilmezdir. Fakat yaptığınız sırada yapacağınız bazı hatalardan dolayı olduğunuzdan daha yaşlı gözükme ihtimaliniz vardır. Genç gözükmenizi sağlayacak tavsiyeleri sayesinde siz de tam olarak istediğiniz görünümü elde edebileceksiniz.

Kadınlar daha dikkat çekici ve güzel görünmek için makyaja başvurmaktadır. Fakat makyaj yaptığınız sırada yapacağınız en ufak bir hata bile sizleri olduğunuzdan daha yaşlı bir görünüme sokabilir. Kapatıcı, fondöten ve allık gibi malzemeler her ne kadar kolay uygulanıyor gibi görünüyor olsa da uyguladığınız sırada dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır.

Fondöten Nasıl Sürülmeli?

Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

Hafif ama örtücü bir fondöten sürmek yoğun ve kalın fondöten sürmekten her zaman daha iyidir. Nemlendirici kullanmanız ise hem cildinizdeki renk eşitliğini sağlayacak hem de daha nemli ve canlı bir görünüm almasına yardımcı olacaktır. Yüzünüze fondöten uyguladıktan sonra bir makyaj süngeri ile üzerinden geçmelisiniz. Bu şekilde kırışıklıklarınıza dolan fondöten kalıntılarından kurtulabilirsiniz. Cildinizi düzenli bir şekilde nemlendirdiğiniz takdirde az fondöten uygulamanıza rağmen daha genç ve canlı bir görünümü elde edebilirsiniz. Cildiniz ne kadar doğal ve duru duruyorsa o kadar genç olduğunuzu unutmayın.

Kapatıcı Nasıl Sürülmeli?

Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

Göz altınızdaki deri yaşınız ilerledikçe incelmeye başlayacaktır. Bu yüzden çok fazla dikkat çekici olmaması için gözaltınıza süreceğiniz kapatıcıyı ince ve hafif seçmeniz gerekir. Kapatıcıyı uyguladığınız sırada fırça kullanmaya dikkat etmelisiniz. Parmaklarınızla uygulamanız kırışık görünümüne iyi gelmeyecektir. Fırçayla uyguladığınız zaman ise kapatıcı daha iyi bir şekilde dağılabilir. Kapatıcı renginizi ise aydınlık bir renkten yana kullanabilirsiniz. Bu ışıl ışıl bir görünüm almanız için size yardımcı olacaktır. Fakat kapatıcınızı aydınlık bir renkten yana tercih ettiğiniz zaman cildiniz ile arasında ton farkının çok fazla olmamasına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Pudra Nasıl Sürülmeli?

Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

Pudranın tercih edilmesinin en büyük sebebi; T bölgesi olarak adlandırdığımız çene ve burun bölgesindeki parlaklığı minimum seviyeye indirmesi içindir. Bütün yüzünüze pudra uyguladığınız zaman kırışıklıklarınız belli olacaktır. Bu yüzden pudra uyguladığınız sırada T bölgesinin dışına çıkmamaya özenle dikkat etmeniz gerekir. Göz çevrenizin gerçekte iyi durmasını istiyorsanız o bölgeye pudra uygulamamanız gerekiyor.

Allık Nasıl Sürülmeli?

Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

Allık makyajınız renk katacak en büyük unsurların arasında yer alıyor. Yanaklarınıza sürmek yerine elmacık kemiklerinizin üzerine uygulamanız daha iyi olacaktır. Elmacık kemiğinizi kaplayacak büyüklüğe sahip olan bir fırçayla allık uygulamanız sizin için daha kolay olacaktır. Allık rengi seçiminiz de çok önemlidir. Seçiminizi olabildiğince doğal renklerden yana kullanmaya dikkat edin. Şeftali pembesi, gül kurusu tonlarındaki renkler neredeyse bütün cilt tipleri ile uyum içerisinde olan renklerdir.

Ruj Nasıl Sürülmeli?

Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

Rujunuzu sürmeden önce belirgin dudak kalemleri kullanarak dudaklarınızın hatlarını daha net bir hale getirebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde daha dinamik ve genç görünürsüz. Tercihiniz ise her zaman dayanıklı rujlar ve doğal dudak kalemlerinden yana olmalıdır. Dudak yapınız ince ise koyu ve çok parlak renkler tercih etmeniz sizlere sert bir görünüm katacaktır. Bu renkler yerine daha doğal renklere yönelebilir ve kullanacağınız parlatıcılar ile dudaklarınıza dolgun bir görünüm katabilirsiniz.

Parlak Farlara Dikkat Edin

Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

Eğer parlak farları gerçekten çok düzgün kullanıyorsanız mükemmel bir görünüm elde etmeme gibi bir ihtimaliniz yoktur. Fakat doğru kullanmadığınız takdirde olduğunuzdan daha yaşlı ve kötü bir görünüme sahip olursunuz. Parlak farları kullanırken göz kapaklarınızın kenarları yerine göz kapaklarınızın iç kısımlarına veya ortalarına kullanmayı tercih etmelisiniz.

Dudak Üstü Kırışıklıklarınızı Mutlaka Kapatın

Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

İnsanları olduğundan daha yaşlı gösteren en büyük unsurların başında dudak üstü kırışıklıkları yer almaktadır. Sigara kullanımı, çevresel faktörler gibi etkenler bu kırışıklıkların artmasına sebep olmaktadır. Bu kırışıklıkları kapatmak istiyorsanız cilt tonunuzdan bir veya iki ton daha açık olan kapatıcıları tercih ederek kapatabilirsiniz. Bu şekilde kırışıklıklarınızın görünümü azalacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri

Eyeliner uygulayacağınız zaman bunu gözaltlarınıza uygulamak yerine göz kapağınızın üzerine uygulayın. Gözaltına eyeliner sürmek gözlerinizin daha küçük durmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda gözaltı morluklarınız varsa bunların dikkat çekmesine de sebep olabilir. Bu yüzden göz kapağınızın üzerine sürmelisiniz ve doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız ince bir çizgi şeklinde sürmelisiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan Genital Bölgede Kararmalara Etkili Çözüm başlıklı makalemizde Genital bölge beyazlatma hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here