Gelin Makyajı İçin Önemli İpuçları

0
214

Her kadın için düğün günü hayatının en özel günleri arasında yer alır. O gün kesinlikle kusursuz görünmeniz gerekir. Kusursuz görünmenin en önemli yollarından birisi ise doğru bir makyaja ve gerçekten güzel bir cilde sahip olmaktır. hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Gelin olduğunuz gün kusursuz bir görünüme sahip olmak sizin en doğal haklarınız arasında yer alır. Fakat düğün telaşında olduğunuz için bazı önemli noktaları atlayabilirsiniz. Eğer düğün gününüzde makyajınızın gerçekten çok iyi olmasını istiyorsanız tavsiyelerimize mutlaka uymalısınız.

Cildinizi Düğün Gününüze Hazırlayın

Düğün gününüze az bir zaman kala cildinize normale göre daha fazla önem göstermeye dikkat edin. Eğer günlük hayatınızda çok fazla makyaj yapıyorsanız makyaja ara verin ve cildinizin dinlenmesini sağlayın. Cilt temizliği yapacağınız zaman soğuk suyla temizlemeye özen gösterebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizi iyi bir nemlendirici ile sık sık nemlendirin. Sağlıklı bir cilt için en önemli konu ise bol miktarda su tüketmektir. Dudaklarınıza da nemlendirici sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Son olarak o gün bol miktarda güleceğiniz için kahve, çay, şarap ve sigara gibi cildinizde leke yapma ihtimali olan şeylerden uzak durmalısınız.

Gelin Makyajı İçin Önemli İpuçları

Makyaj Provasını Mutlaka Yaptırın!

Düğün günü makyajınızı kimin yapacağını önceden mutlaka belirlemeniz gerekiyor. Makyözünüz ile önceden randevulaşın ve nasıl bir makyaj istediğinizi detaylı bir şekilde konuşun. Hatta düğününüze bir hafta kala içinizin rahat olması için makyaj provası yaptırmanız daha iyi olacaktır. Hiçbir pürüz çıkmasını istemiyorsanız farklı bir makyaj tarzından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. En güzeli ise abartısız fakat ışıltılı bir makyaj olacaktır.

Gelin Makyajı İçin Önemli İpuçları
Cildiniz Düğün Günü Işıl Işıl Olsun

Cildiniz Düğün Günü Işıl Işıl Olsun

Gelin makyajınız ile sağlıklı ve ışıl bir görünüme sahip olmak isterken cildiniz yağlı olabilir. Bu durum o gün çekilecek olan fotoğraflarda hoş bir görünüm oluşturmayacaktır. Cildinizde oluşacak parlak görünümü yok etme adına burnunuza, alnıza ve çenenize yarı saydam olan bir pudra uygulayabilirsiniz. Işıltılı bir görünüm oluşturmak ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak adına aydınlatıcı tercih edebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Tercih Edin

Düğün gününün ne kadar tempolu olduğunu tahmin edebilirsiniz. Makyajınızın düğün sonuna kadar bozulmadan kalmasını istiyorsanız makyaj bazı kullanabilirsiniz. Makyaj bazı sayesinde bütün makyajınız yüzünüze sabitlenecektir. Makyajınız bittiğinde ise sabitleme spreyi kullanabilirsiniz. Gelinlerin en büyük sorunları arasında ise akan rimeller yer almaktadır. O günün kattığı duygusallık gözyaşlarına sebep olabiliyor. Bu yüzden mutlaka suya dayanıklı bir rimel tercih edin. Bu şekilde tüm gün makyajınızla çok iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Makyajınızı Mutlaka Tazeleyin

Düğün esnasında makyajınızda düzeltme isteyen bölümler olabilir. Özellikle cildiniz parlaklığında artma olabilir ve bu yüzden fotoğraflarda hoş bir görünüme sahip olmayabilirsiniz. Yanınızda mutlaka ruj, allık, pudra ve mendil bulundurmalısınız. Bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz zaman panik yapmadan uygulayabilirsiniz.

Makyaj Zamanı Çok Önemli

Kendi düğününüzde gecikme yaşanmaması ya da tamamlanmamış bir makyajla çıkmama adına makyajınızı yaptıracağınız zamanı iyi seçmelisiniz. Önceden yaptırdığınız provada makyajınızın ne kadar sürede bittiğini düşünmelisiniz. Düğün günü yaptıracağınız makyaja da ona göre karar verebilirsiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan Boyun Çizgileri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde Boyun Çizgileri ve Boyun Çizgileri nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here