Evde Selülit Tedavisinde Uygulayabileceğiniz Yöntemler

0
256

, deri dokusunu altında yağ ve ödem birikmesi sonucu oluşmaktadır. Sizlere yazımızda evde tedavisinde uygulayabileceğiniz yöntemler arasından en etkilerini sunacağız.

İlk olarak selülite neden olacak bazı etkenleri incelemeliyiz. Sonrasında evde uygulayabileceğiniz birbirinden etkili yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

Selülit oluşumuna sebep olacak etkenler şu şekildedir:

  • Günde 3 fincanın üzerinde çay veya kahve tüketmek.
  • Anti depresan veya doğum kontrol hapı kullanmak.
  • Hazır meyve suyu, kolu gibi şekerli içecekler tüketmek.
  • Sürekli ayakta durmak ya da oturmak.
  • Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketmemek.
  • Tatlı, kızartma ve hamur işi gibi gıdaları çok fazla tüketmek.

Selülit Tedavisinde İlk Adım Nedir?

Evde selülit tedavisine başlamak için ilk adımı atacağınız zaman gün içerisinde minimum 15 bardak su içerek başlamanız gerekir. Bu şekilde vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırırsınız. Deri altında biriken toksin ve ödemlerde azalma olur. Gerçekten selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız bu önerimizi kulak ardı etmemelisiniz. Her gün gün içerisinde düzenli bir şekilde 15 bardak su tüketmelisiniz.

Evde Selülit Tedavisinde Uygulayabileceğiniz Yöntemler
Selülit Tedavisinde Neler Yapılmalı

İçin Ne Yapılmalı?

Selülit oluşan bölgelerde kan dolaşımını hızlandırmak için ve ödemlerinizle toksinleri temizleme adına her gün birkaç dakika at kılı fırça kullanarak selülitli bölgeyi temizlemelisiniz. Güzellik ürünü satan mağazalardan, aktarlardan veya internetten at kılı fırça satın alabilirsiniz. Fiyatlarının gayet uygun olduğunu da söyleyebiliriz.

Evde selülit tedavisi yapmak için birkaç dakika boyunca sabah ya  da akşam selülit olan bölgeyi temizlemelisiniz. En iyi sonucu almak için ise düzenli uygulama yapmalısınız. Bu düşündüğünüzden çok daha önemli bir işlemdir.

Selülite İyi Gelme Özelliği Olan Bitkisel Yağlar Nedir?

Eczane ve aktardan selülit giderici bitkisel yağlar satın alabilirsiniz. Özellikle at kılı fırça ile tarama yaptıktan sonra gözenekleriniz açılır ve açılmış gözeneklerinize bitkisel yağlar kullanarak masaj yapabilirsiniz. Bu sonucun çok daha etkili olmasını sağlar.

Portakal yağı, biberiye yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi çeşitli bitkisel yağları kullanabilirsiniz. Bu yağlar evde selülit tedavisinde çok fazla işe yaramaktadır. Aynı zamanda Türk kahvesi içtikten sonra kalan kahve telvesini selülit giderici şeklinde kullanabilirsiniz. Bacaklarınızı at kılı fırça ile taradıktan sonra kahve telvesini masaj yaparak sürmelisiniz. Sürdükten sonra streç film sararak bir saat bekleyin ve sonrasında soğuk su ile temizleyin. Bu işlemi haftada üç veya dört defa yapmanızı tavsiye ederiz.

Evde Selülit Tedavisinde Uygulayabileceğiniz Yöntemler
Selülit Gideren Egzersiz Hareketleri Var Mı?

Selülit Gideren Egzersiz Hareketleri Var Mı?

Evde için kullanacağınız çeşitli hareketler bulunmaktadır. Aynı zamanda evde veya dışarıda yürümek, ip atlamak ve yüzmek bacak kaslarınızı çalışarak sıkıştırmaya ve selülitlerinizden kurtulmaya yardımcı olacaktır. İnternet üzerinden araştırma yaptığınız takdirde selülit giderici olan egzersizleri görebilirsiniz.

Evde Selülit Tedavisinde Uygulayabileceğiniz Yöntemler
Masaj Yapmak Selülite İyi Geliyor mu?

Masaj Yapmak Selülite İyi Geliyor mu?

Masaj yapmak selülit için çok etkili bir yöntemdir. Masaj aleti kullanarak veya ellerinizle yapacağınız masaj sayesinde bölgedeki kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz. Kan dolaşımının hızlanması ise selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur. Piyasada selülit için birçok masaj aleti olduğunu görebilirsiniz. Bu masaj aletleri içerisinden sizin için en uygun olanını tercih ederek kullanabilirsiniz. Eğer masaj aleti kullanmak istemiyorsanız selülit giderici olan bitkisel yağlar ile ellerinizle masaj yapabilirsiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan Genital Bölgeye Nasıl Ağda Yapılır? başlıklı makalemizde acısız ağda, Ağda ve ağda yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here