Ev Hanımları İçin Evde İş Tavsiyeleri

0
216

Kadınlar çok zaman çocuk büyütmekten ve ev işini başkasına bırakamamaktan kaynaklı olarak dışarıda çalışarak para kazanmaktan mahrum kalabiliyorlar. Özellikle de belli bir alanda eğitim almamış ya da bir uzmanlığa sahip olmayan kadınların iş bulması da oldukça zor. Özel sektörün kadınları son derece zor durumda bırakması, yoğun çalışma ortamları birçok kadının iş hayatından daha uzak kalmasına neden olabiliyor.

Ancak bu durum kadınların para kazanamayacağı anlamına gelmiyor. Yaşanılan çağın zorluklar çağı olduğu aşikar olsa da kadınların yaşadığı bu sorunu firmaların da yaşadığını söylemek mümkün. Firmalar yoğun iş dönemlerinde geçici işçi çalıştırmak zorunda kalmak istemiyor. Bu nedenle de dışarıdan ya da evinden çalışabilecek elemanlara ihtiyaç duyuyor. Evde oturan kadınlar için böyle güzel fırsatların olması birçok bakımdan kadınların da işine yarıyor.

1Paketleme İşleri Yapılabilir?

Birçok firmanın en büyük sorunu üretilen ürünlerin paketlenmesi sorunu oluyor. Ürünlerin paketlenebilmesi için firmalar personel çalıştırmak yerine bu tarz işleri ev hanımlarına vermeyi tercih ediyor. Küçük çaplı ürünler olduğu için bu tarz işleri de yapmak kolay olarak görülüyor. Kürdan paketleme, iğne paketleme ya da bu tarz birçok ürünün paketlenmesini yapma şansınız var. Firmadan işi istemeniz işi almak için çok zaman yeterli oluyor.

Ancak bu tarz işlerde her zaman için elinizin hızlı olması gerekiyor. Ne kadar çok paketleme yaparsanız paket başına o kadar yüksek miktarda para kazanabiliyorsunuz. Evde yapılabilecek pratik işler arasında yer alan paketleme işini her ev hanımı rahatlıkla yapabilir. Dikkat etmeniz gereken husus paketleme işini firmanın sizlere verdiği talimatlar doğrultusunda yapmanız gerekiyor.

2El Becerilerinizi Kullanarak Para Kazanın

Hanımların en büyük özellikleri el becerilerinin erkeklere oranla daha gelişmiş olmasıdır. El becerisi güzel olan kadınlar evde bazı işlemeler yaparak çok iyi şekilde para kazanabilirler. Bu tarz işlemeleri çeyiz firmaları özel olarak satın alıyor. Yaptığınız işlemeleri çeyiz firmalarına satabileceğiniz gibi aynı şekilde dışarıya da kendiniz satışını yapabilirsiniz. Yeni evlenecek olan genç kızlar özel olarak el işlemesi ürünlere büyük bir önem veriyor. Birçok kadın pazarında satış yapan satıcılar ile anlaşarak evde kendiniz yapacağınız ürünleri satabilir ve satıcıya satılan her ürün başına komisyon verebilirsiniz.

3Doğum Günlerine Özel Pasta Yapın

Son zamanlarda doğum günleri eskiye nazaran daha da önemli oldu. Her çocuğun birinci yaş günü için insanlar doğum günü pastalarına yüksek fiyatlar ödüyorlar. Pastacılık konusunda kendinizi geliştirerek çok rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz. Pasta tasarımları kurslarında farklı güzellikte pastalar yapmayı öğrendiğinizde tek yapmanız gereken mutfağınızı biraz bu formatta düzenlemek olacaktır. Pasta malzemelerini bir araya getirerek çok güzel ve şık doğum günü pastaları yapabilirsiniz. Her pasta için fiyatları da kendinizin belirleme şansı var. Bu işi sipariş üzerine yapacağınız için kesinlikle pastaların bozulma ya da bayatlama derdi olmayacaktır. İnsanlar da taze olan ev yapımı pastalara daha çok ilgi göstereceklerdir.

4Ev Yemekleri Siparişi Alın

Yemek yapmak konusunda beceriniz olduğunu düşünüyorsanız yine kendi mutfağınızı kullanarak dışarıya yemek yapabilirsiniz. Özellikle çalışan hanımlar sizlere sipariş verecek olanların ilk sırasında yer alacaklardır. Mantı, çorba gibi yapılması zor ve zahmetli olan yemekler için yüksek oranda sipariş alabilir ve sizler de güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu işte büyük orada bir sermayeye ihtiyacınız olmuyor. Aksine çok az bir sermaye ile şansınız oluyor. İşinizi güzel yaptığınızda bu alanda müşteri sayınız da gün geçtikçe artıyor.

Bir önceki bilgi dolu olan KOSGEB Hibesi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Girişimcilik Eğitimleri, KOGSEG Kredi Başvurusu ve KOSGEB hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here