Ethereum Nereden Alınır?

0
51

Kripto paraların son zamanlarda gündemden hiç düşmemesi sonucu bitcoin gibi nereden alınır sorularını peş peşe sordurtuyor. Ethereum alt bitcoin gibi dursa da daha çok yeniliği teşvik eden bir dijital para birimi özelliği taşıyor. Halka açık ve blok tabanlı bir kripto para olan ethereum, dünyada ortak bir düğüme bağlı olarak iş yapan Ethereum Sanal Makinesi tarafından işlem görüyor. Ayrıca, güvenli bir şekilde dijital ortamda saklanabilmesi adına ”eter” adında bir şifrelemeyi de bünyesinde muhafaza ediyor. Kendisine ait özel bir yazılım dili olan ethereum da bitcoin kurulum mantığından yola çıkarak 4 arkadaş tarafından dizayn edilmiştir. Etherium, Bitcoin’in bir versiyon üstü olarak tanımlanıyor. Ethereum almak için bitcoin madencilik sistemine ya da bitcoin borsasına girmeniz gerekiyor. Burada bir hesap açıp bakiye yükledikten sonra o bakiyeyi ethereum hesabınıza aktararak alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin’in Yerine Geçer Mi?

Bitcoin ile etherium arasındaki fark hizmet ettikleri alandan dolayı değişiyor. Şöyle ki; bitcoin altın madeni ise, etherium bir petrol olarak görülüyor. Yapısal olarak birbirlerinden farklı bu bu kripto paralar aynı ayna rahatlıkla bir arada kullanılabiliyor.Ethereum Nereden Alınır?

Ethereum ve Bitcoin Farkları

Normalde ikisi de kripto para birimi olarak geçerlilik kazansalar da aralarında bariz farklar bulunuyor. Ethereum, Bitcoin’e göre çok daha fazla farklı sayıda piyasada işlem görüyor. Her ikisi de blok tabanlı olmalarına rağmen, Bitcoinde blok süresi 10 dakika iken, Ethereumda ise 12 saniyeye kadar inebiliyor. Ayrıca, Ethereumda işlem harcamaları, depolama ihtiyaçları, işlemin düzenine ve bant genişliğine göre değişirken bu durumlar Bitcoinde blok taban ile sınırlı kalıyor. Ethereumda gerektiği kadar bilgisayar desteği olursa her şey hesaplanabilirken Bitcoinde bu geç bulunmuyor. Ethereum kullanıcılarını gelişim için desteklerken, Bitcoinde bu esneklik hiç bir zaman bulunmuyor.

Etherium’un Avantajları

Ethereumdaki bilgiler 3. kişiler tarafından asla değiştirilemiyor. Güçlü bir şifreleme kodu sebebinden dolayı bu olmuyor. Ethereumda oluşan bilgiler fikir birliği sayesinde oluştuğundan gizliliği de ortan bir ağa dayanıyor. Sistemdeki uygulamalar siber taarruzlara karşı bile korumalıdır.

Bir önceki bilgi dolu olan Bitcoin Nasıl Satılır? başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nasıl Satılır? ve Bitcoin Satmak hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here