En Kolay Kredi Alabileceğim Bankalar?

0
139

Nakit sıkıntısı çeken vatandaşlar için kredi başvuru süreçleri sorunlu görülür. Zira bu süreçlerde kişilerin belirli işlemleri yapması isteniyor. Gerekli evrakları talep ederek banka şubesine gittikten sonra kredi başvurunuz alınacaktır. Ancak bu süreçlerde geri ödeme konusunda güven temin edemediğiniz sürece bankaların belirli talepleri olacaktır. Bu durum konut kredisi gibi yüksek tutarlı ürünlerde daha da fazlalaşıyor.

Son zamanlarda bankalar tarafından yoğun bir şekilde kredi teşvikleri yapılıyor. Özellikle başvuru sürecini daha esnek bir yapıya sokan bankalar, kolay bir başvuru fırsatı tanıyor. Bu süreçte sizlere sunan bankalar, internet başvurularını kabul eden bankalar olacaktır. Zira şubelerden yapacağınız her başvuruda belirli bir uğraş vermeniz gerekiyor. Ancak internet başvurularını yaparak daha hızlı bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

En Kolay Kredi Alabileceğim Bankalar?

İnternet Üzerinden Nasıl Kredi Çekerim?

Kredi başvurularını internet üzerinden yönetmek için öncelikle müşterisi olduğunuz bankadan bir internet şifresi almanız gerekiyor. İnternet bankacılığı sistemini aktif olarak kullanan kişiler, bu sistem üzerinden hızlı bir başvuru yapabilir. İnternet şubesi üzerinden yapacağınız başvurular evraksız bir kredi başvuru fırsatı verir.

Bu da kişilerin daha hızlı ve kolay şekilde kredi alabilmesini sağlar. İnternet bankacılığını kullanan kişiler hali hazırda söz konusu bankanın bir müşterisi olduğu için, tüm bilgileri kayıt altında tutulacaktır. Bu açıdan başvuruyu belgesiz olarak tamamlayabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız başvurular, ön başvuru niteliği taşıyacaktır. Daha sonrasında bankanız sizlere telefonla ya da SMS yoluyla ulaşır ve kesin onayı ister.

En Kolay Kredi Alabileceğim Bankalar?

Yüksek Olanlar Kolay Kredi Çekebilir mi?

Bankalardan yaptığınız kredi başvuru süreçleri yavaş işliyorsa, kredi siciliniz bozuk olabilir. Kredi sicilinde herhangi bir bozukluk varsa, bankalar kredi sürecini yavaş ilerletir. Bu süre içerisinde sizlerden geri ödeme teminatı istenir. Oysa kredi notu 1500’ün üzerinde olan kişiler, internetten ve şubelerden daha hızlı bir şekilde kredi kullanabilir. Kredi notunun yanında sağlam bir gelir beyanı da yaptığınız zaman, başvuru yaptığınız gün içerisinde onayı alabilirsiniz. Bu nedenle kredi sicili bozuk olan ya da gelir durumu düşük olan kişilerin, kolay bir şekilde kredi çekmesi oldukça zor olacaktır.

En Kolay Kredi Alabileceğim Bankalar?

İpotek Göstererek Hızlı Kredi Alabilir miyim?

Bankaların kredi başvurularında en garanti gördüğü teminat, taşınmaz malların ipotek edilmesidir. Üzerinize kayıtlı olan bir malı bankaya ipotek ettiğiniz zaman, hızlı bir şekilde kredi kullanabilirsiniz. Zira bu durumda bankalar, kredinin geri alınamaması riskini ortadan kaldırmış olur. Ödemelerde herhangi bir gecikme olması durumunda, ipotek edilen mala el konulur ve kredinin toplam tutarı buradan temin edilir. Bankaların en çok kabul gördüğü taşınmaz mallar; ev, arsa, araba ve iş yerleri olacaktır. Başvuruda kendi üzerinize kayıtlı olan malın tapusunu bankaya beyan ederek, ipotekli başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu noktada oldukça hassas davranmanız gerekiyor. Geri ödemesini yapamayacağınız bir kredi için, ipotek göstermek sakıncalı olacaktır. Zira ödemeyi resmi olarak 90 gün süre boyunca yapmamanız durumunda, ipotek gösterilen mala banka el koyar. Bu ev hakkında hızlı bir şekilde açık arttırma yapılır ve satış işlemleri gerçekleştirilir.

En Kolay Kredi Alabileceğim Bankalar?

Nasıl Çekilir?

Kredi başvurularında kişileri en çok uğraştıran nokta, bankaların talep ettiği evraklar olacaktır. Belgesiz kredi çekmek istiyorsanız öncelikle çalıştığınız bankanın aktif bir müşterisi olmanız gerekir. Sıkça kredi başvurusu yapan kişiler, daha sonradan yapacakları başvurular için bankaya belge vermeyebilir. Ancak bu kredilerin geri ödemesini düzenli olarak yapmanız gibi bir şart vardır. Öte yandan bazı özel bankaların kredi teşvikleri çerçevesinde doğrudan belgesiz kredi fırsatı sunduğunu biliyoruz.

Bir önceki bilgi dolu olan KOSGEB Hibesi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Girişimcilik Eğitimleri, KOGSEG Kredi Başvurusu ve KOSGEB hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here