Düğün Kredisi Nasıl Çekebilirim?

0
39

İnsan hayatında güzel ve bir o kadar da masraflı günlerden bir tanesi de düğünler. Evlenme hazırlığında olan çiftler, bu özel ve mutlu günü dilediğince ve en güzel şekilde yaşamak için belli düzeyde masrafın altına girmek zorunda da kalıyor. Bu nedenle ya birlikte geçirdikleri hayatlarının ilk yıllarını borç içinde geçirmek durumunda kalıyorlar ya da düğün hayallerini küçültmekle karşı karşıya kalıyorlar. Çiftlerin bu tür sıkıntılar yaşamaması için sağlanan olanaklardan bir tanesi de . Dolayısıyla evlenecek ve düğün hazırlığındaki çiftler için düğün kredisi nasıl çekebilirim? sorusunu cevaplayalım.

Önce Bankanıza Başvurun

Bankaların hemen hemen hepsi düğün kredisi şeklinde krediler temin etmektedir. Bunun için çalıştığınız bir banka varsa oraya başvurabilir, eğer yoksa farklı bankalardaki kredi imkânlarını inceleyerek bunların içinde size uygun gelen bankaya başvurabilirsiniz. Bu karşılaştırmayı yaparken kredi faiz oranlarını, sunulan vade sayısını, geri ödeme kolaylıklarını ve sizden talep edilecek komisyon benzeri masrafları değerlendirmenizde fayda vardır. Birçok banka çiftlere kolaylık sağlamak adına bu kredi türünden masraf almamaktadır. Kararınızı verdikten sonra ise gereken belgelerin hazırlanıp başvurunun yapılması gelir.Düğün Kredisi Nasıl Çekebilirim?

Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Birçok bankaya kredi başvurusu internet üzerinden ya da telefon bankacılığı yoluyla gerçekleştirilebilmektedir. Ancak sonrasında şubeye giderek belli belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler bankadan bankaya değişebileceği gibi, genellikle talep edilen belgeler arasında nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, bordro ya da vergi levhası benzeri bir gelir belgesi ve ikametgâh belgesi gelir. İkametgâh belgesi yerine ikametgâha ait su, elektrik gibi abonelik gerektiren bir fatura da kabul edilebilmektedir.

Kredi Kullanımı ve Geri Ödemeler

Krediniz onaylandıktan ve krediniz aldıktan sonra geri ödeme aşamasına gelirsiniz. Bankaya göre değişiklik gösterebilecek ve üzerinde anlaşın geri ödeme şekline bağlı olarak taksitler ödenir. Bunun için aynı bankadan alacağınız bir kredi kartına aylık geri ödemenizin tutarında otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bunu dışında geri ödemeler banka şubelerinden olduğu gibi, banka ATM’lerinden de yapılabilmektedir. Dolayısıyla geri ödemeleri bankanızın size sunduğu olanaklar kapsamında değerlendirebilirsiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan Kefilsiz Kredi Nasıl Alabilirim? başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi, Kefilsiz Kredi Alma ve Kefilsiz Kredi Nasıl Alabilirim? hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here