Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Doğal Yolları

0
845

Hepimiz hacimli ve dudaklara sahip olmayı arzularız. Fakat dudak dolgunluğu, genetik olarak yapılanır ve bazı insanlar diğerlerine göre daha şanslıdır. Ancak genetik faktörlerin yanında,  çevresel etkilerle de dudağa hacim kazandırmak mümkündür.

Dolgun dudaklara sahip olmak için başvurulan yolların başında, estetik operasyonlar, silikonlar ve ağrılı dudak dolgusu uygulamaları gelir. Ancak pahalı ve acılı operasyonlar geçirmek yerine, bıçak altına yatmadan da dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Doğal yöntemlerle daha hacimli dudaklara sahip olmak için, evde yapabileceğiniz doğal yöntemleri, sizin için yazımızın devamında derledik.

  • için olan kürleri uygulamadan önce, ilk olarak sağlıklı ve nemini kaybetmemiş dudaklara sahip olduğunuzdan emin olun.Kurumuş dudaklar dudakta çatlak ve çizgi oluşumuna neden olur. Makyajla kapatmak isteseniz bile, kuru ve çatlamış dudaklara ruj uyguladığınızda, rujun çatlakların içerisinde dağılmadan çizgi çizgi kaldığını fark edersiniz. Bu da oldukça sağlıksız ve kötü bir görünüme neden olur. Bu nedenle, öncelikle sağlıklı dudaklara sahip olmak için, dudak nemlendiriciler veya balmlar ile dudaklarınızı nemlendirin. Kozmetik ürünler kullanmak istemiyorsanız, besleyici badem yağı, kakao yağı veya portakal yağını çok az miktarda pamuklu çubuğa dökerek dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

    Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Doğal Yolları

  • Tarçının kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi bulunur. Biraz vazelin ile tarçını karıştırın ve dudaklarınıza sürün. İsteğe bağlı olarak tarçın yerine, nane veya kekik yağı da kullanabilirsiniz. Doğal dolgunlaştırıcı kürünüz hazır, günde 1 defa uygulayabilirsiniz.
  • Zeytinyağını biraz bal ile karıştırıp dudaklarınıza sürün. Bu karışımı uyguladıktan sonra dudaklarınızı yıkamayın. Dudaklarınızın, zamanla bu karışımı tamamen emdiğini göreceksiniz. Böylece dudaklarınıza, ihtiyacı olan nemi ve mineralleri kazandırabilirsiniz.Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Doğal Yolları
  • Her birinden 1’er tatlı kaşığı olacak şekilde, karabiber yağı, hindistan cevizi yağı ve badem yağını karıştırın. Her gün mutlaka dudaklarınıza sürün. Dudaklarınızın fark edilir şekilde daha canlı ve dolgun olduğunu göreceksiniz.
  • Bir miktar esmer toz şekeri parmağınızın ucuna alın ve dudağınıza masaj yaparak sürün. Bir iki dakika yavaş bir şekilde dudaklarınızı sürtmeye devam edin ve sonra yıkayın. Dudaklarınız ölü derilerden arınacak ve dudak bölgenizde kan dolaşımı hızlanacaktır. Haftada bir kere esmer şeker ile dudak peelingi yapmak, dudaklarınızın çok daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
  • Ekstra yumuşak diş fırçası alıp çok hafif şekilde dudaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Böylece, dudaktaki kılcal kan damarları hareketlenecek ve daha dolgun bir görünüm oluşacaktır.
  • Yakın zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan dudak pompası, geçici bir süre de olsa dudakların daha iri görünmesini sağlar. Dudak pompasını deneyebilir veya satın almak istemiyorsanız, plastik bir pet şişeyi dudak pompası uygulaması olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.
  • Dudakları hacimli göstermek için, geçici bir yol olarak makyaj hilelerini deneyebilirsiniz. Dudağınıza ruju uygulamadan önce bir miktar bebek pudrası sürmek rujun uzun süre dudakta kalmasını ve daha hacimli görünmesini sağlar. Ayrıca, dudak kalemini dudak çizginizin birazcık üstünden başlatmak, dudakları daha hacimli gösterir.

Bir önceki bilgi dolu olan Dip Boyasından Kurtulmak İçin Pratik Öneriler başlıklı makalemizde Dip Boyası hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here