Cilt Lekeleri İçin Karbonat Denediniz Mi?

0
258

Cilt lekelerini gidermek için çözüm ararken karşı karşıya kalınan en çok isim karbonattır. her ne kadar ev işlerinde kullanılıyorsa da cilde bir zararı dokunmadığı için doğal bir cilt lekelerini gidermeye yardımcı oluyor. Birçok cilt probleminin çözümünü karbonatla sağlamak mümkün.

Karbonat ve

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Denediniz Mi?

Karbonatın en önemli özelliği, uygulandığı zaman cilde hiçbir şekilde zarar vermiyor olmasıdır. Bunun yanı sıra karbonatın gerçekten cildi istenilen gibi bütün lekelerden arındırması kullanımını arttırıyor. Cildin lekelerden arınması için içerisindeki ölü hücrelerin arınması ve yeni hücrelerin hızlı bir şekilde çıkması gerekmektedir, işte karbonatın kullanıldığı maske cildi hem ölü hücrelerden arındırır hem de yeni hücrelerin hızlı bir şekilde çıkmasını sağlar.

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Denediniz Mi?

Karbonat maskesi maya, limon ve portakal suyu ile olmak üzere 3 ayrı türde yapılabilir. İçlerinde en etkilisinin limon ile yapılan maske olduğu biliniyor. Fakat her cilt için farklı sonuçlar çıkabileceğinden hepsinin nasıl yapıldığının ve uygulandığının bilinmesi gerekir.

Maya ve Karbonat Maskesi

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Denediniz Mi?

Bu maskeyi yapmak için gerekli olan malzemeler: 1 çay kaşığı maya ve karbonat, ve 9-10 damla su. Malzemeleri tamamladıktan sonra maya ve karbonat 9-10 damla su ile ıslatılır ve karıştırılır. Bu karışım ciltteki lekelerin üzerine sürülür ve 15 dakika bekletilir. Sonra ılık bir su ile maske durulanır. Her gün düzenli olarak yapılması sonuç verecektir.

Portakal ve Karbonat Maskesi

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Denediniz Mi?

Portakal ve Karbonat Maskesi yapmak için 1 yemek kaşığı portakal suyuna ve karbonat gerekiyor. Bu karbonat ve portakal suyu yumuşak bir hal alana kadar karıştırılıyor daha sonra karışım cilde uygulanıyor ve 20 dakika bekletiliyor. Sonrasında ılık bir su ile durulanır ve nemlendirici bulunuyorsa kuruttuktan sonra cilde sürülebilir. Bu maske düzenli olarak uygulandığında gözeneklerin tıkanıklıklarının açılmasını sağlar.

Limon ve Karbonat Maskesi

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Denediniz Mi?

Bu maskenin yapılması için 2 çay kaşığı yoğurt, yarım çay kaşığı karbonat ve 3 damla limon suyu ve yarım çay kaşığı şeker olması gerekiyor. Malzemeler tamamlandıktan sonra hepsi karıştırılıyor ve elde edilen karışım cilde sürülüyor. Cilde 2-3 dakika masaj yaparak sürüldükten sonra 20 dakika bekletilir ve durulanır. Cildin nefes almasına ve temizlenmesine yarayan bir maskedir.

Bir önceki bilgi dolu olan Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tavsiyeleri başlıklı makalemizde Makyaj, Makyaj tavsiye ve Makyaj tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here