Boyun Çizgileri Nasıl Geçer?

0
223

İnsan vücudu yaşlandıkça belirgin bir şekilde çıkmaya başlar. Orta yaşlardaki insanların ve artık yaşlanmaya başlayan kişilerde baş düşmanı olan bu çizgilerden nasıl kurtulabilirsiniz?

Kadınların en hassas oldukları bölgelerden biri boyun bölgeleridir. Nedeni ise kadınların yaşlarını ortaya çıkartan bölgeleri bu kısımlarıdır. Uzmanlar boyun bölgelerinde gevşeme ve çizgiler başlamış ise cerrahi operasyonu önermektedirler.

Boyun Çizgileri Nasıl Geçer?

Boyun Çizgileri Tedavi Yöntemleri

Krem Tedavisi: Uzmanların açıklamalarına göre; aynaya baktığımızda boyundaki çizgiler çok fazla kat ve kat görünmüyorsa cerrahi müdahalede olmadan çeşitli kremlerle tedavi edilebilmektedir.

Enjeksiyon Tedavisi: Bir diğer müdahale şekli ise enjeksiyonla müdahaledir. Bu tedavi yönteminde sonuç almak biraz daha uzun zaman alabiliyor. Bu tedavi yönteminden sonra doktorların açıklamasına göre 6 ay kadar süren zamandan sonra gözle görülen belirgin bir düzelme oluyor.

Hafifletilmiş Işın Tedavisi: Boyun bölgesindeki deriler yüze göre daha ince ve hassas derilerdir. Boyun çizgilerini engellemek ve nemli tutmak için bir diğer tedavi yöntemi ise Hafifletilmiş ışın tedavi deniyor. Son yıllarda bu tedavi çok yaygın uygulanıyor.

Boyun Çizgileri Nasıl Geçer?

Evde Uygulanacak Boyun Maskesi

Boyun Maskesi Malzemeleri

  • İki yemek kaşığı saf zeytin yağı
  • İki tatlı kaşığı olarak buğday filizi yağı
  • Bir yumurtanın akı

Boyun Maskesi Yapılışı

Zeytin yağı ve buğday filizi yağı birbirleriyle karıştırılıp ve yumurta akıda içine ilave edilir. Bu hazırlanmış muhteşem karışımlı maske boyun etrafına dikkatlice sürülür. 15 dakika bekledikten sonra boyun bölgesi iyice ılık suyla yıkanır. Ekstradan boyun bölgesine maden suyu ile kompres yapılır. Bu maskeyi haftada bir gün uygulayabilirsiniz.

Boyun maskesi, boyun çizgileriniz için yavaş ama etkili bir cevap vermektedir. Bu maskeyi uygulayacaksanız, biraz sabırlı olmanız gerekmektedir. Yine de doktor kontrolü yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

Bir önceki bilgi dolu olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? başlıklı makalemizde Sağlık Sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here