Bitcoin Nasıl Satılır?

0
40

satın alındıktan sonra en fazla sorulan soruların başında Geliyor. Bitcoin, çok farklı sayıda satılma çeşitliliğine sahiptir. Bu işlem aslında satın alma ile hemen hemen aynı işi kapsıyor. Çünkü alım satımın yapıldığı yer aynı borsadır. En çok kullanılan Bitcoin satma yöntemi ise internet üzerinden yapılan işlemdir. Bitcoin borsasına satma emri girerek alıcıları bekleyebilirsiniz. Bu seçeneğin dışında ise, dünyanın pek çok yerinde bulabileceğiniz Bitcoin 2 yönlü atm’leri ile de satma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu iki taraflı Bitcoin ATM’leri almanın yanında çabuk bir şekilde satma işlemin de izin veren makinelerdir. Sadece bazı Bitcoin makineler kimlik doğrulama sistemi istiyor.

Bitcoin Nedir?

2009 yılında Japon Nakamoto tarafından yaratılarak 9 yıldır sanal dünyadaki gezisine devam eden Bitcoin, ekonomistler tarafından kripto para olarak lanse ediliyor. Bitcoin, doğrudan bir kişiden diğerine transfer imkânı sunan bir alt yapıya sahiptir. Bu işlem için hiçbir aracıya gerek duymuyor. Ayrıca, internet üzerinden artık pek çok iş yeri alışverişler için Bitcoin kabul eden sistemler geliştirdiler. Buradaki tek sorun Bitcoin’i gönderen ve alan kişi arasında doğru iletişimin sağlanması oluyor. Çünkü gönderen ve alan kaynağı sistem üzerinden belli olmuyor. Manuel olarak iletişime geçerek gerekli teyitler alınması gerekiyor. Bu sebeple hesaplarda gerekli tedbirleri almanız halinde bir sorun yaşamamakla birlikte Bitcoin’in bazı güvenlik zafiyetleri de hala bulunuyor.Bitcoin Nasıl Satılır?

Bitcoin Nasıl Üretiliyor?

Öncelikle işe mininng yaparak başlıyorsunuz. Yani, madencilik ile bitcoin üretebilirsiniz. Ancak, şu anki laptop ya da masaüstü bilgisayarlarınızla bu çok mümkün olmuyor. Sadece bitcoin için özel bilgisayarlar üretilmiş olup bunlara uygun bitcoin tarlaları da dünyanın pek çok yerinde üretime başlamıştır. Siz bitcoin yerine alt statüsü olan altcoin alarak bunları daha sonra değerlenince bitcoin’e çevirebiliyorsunuz.

Bitcoin Ne İşe Yarıyor?

Sistemin gelişmesinden sonra artık alışveriş yapılabilir duruma pek çok alışveriş sitesinde gelindi. Ayrıca, change sitelerinde Bitcoin bozdurma işlemi yaparak gerek TL. Gerekse de başka ülke parasını alabiliyorsunuz. Hatta alacağınız ürünü Bitcoin ile takas yaparak ticarete bile atılabilirsiniz.

 

Bir önceki bilgi dolu olan Bitcoin Nasıl Nakde Çevrilir? başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nasıl Nakde Çevrilir? ve Bitcoini Nakde Çevirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here