Bitcoin Nasıl Nakde Çevrilir?

0
112

Her insanın hayatı boyunca az ya da çok mutlaka paraya ihtiyaç duyduğu zamanlar olmuştur. Ve elbette bundan sonra da olacaktır. Para kazanmanın birçok yolu var; güzel bir yerde çalışmak, farklı meslek gruplarına yönelmek, makale yazmak, el işi ürünler yapıp satmak, ek iş yapmak. Bu yöntemleri çoğaltmak mümkün. Son zamanlarda; hayatımıza yeni girmesine rağmen, hızla daha popüler bir hale gelen para kazanma yöntemlerinden birisi de yöntemi. Ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlansa da dünyada son derece popüler bir uygulama . Peki, nedir, ne işe yarar, nasıl para kazandırır?

Bitcoin; resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantısı olmayan, aracı kimselere gerek duymadan para transferi yapılabilen, Euro, Dolar ve TL para birimleri ile alınıp satılabilen dijital bir para birimidir.

Bitcoin Avantajları Nelerdir?

Bitcoin’in bazı avantajları şunlardır:

1) Aracı kişilere ihtiyaç duyulmadan transfer işlemi yapılabildiği için vergi sistemi yoktur.

2) Bitcoin üzerinde işlem yapan kişiler cüzdan veya hesap bilgilerini bildirmedikçe, bitcoinin izini sürmek mümkün değildir.

3) Bitcoin göndermenin ya da almanın maliyeti, işlem yapılan platforma göre değişiklik gösterse de transfer ücreti ya hiç yoktur ya da çok azdır.

4) Bitcoin hesap adresleri ve bilgileri; sadece kullanan kişi tarafından bilinir ve değiştirilebilir. Bu nedenle çalınma riski yoktur.Bitcoin Nasıl Nakde Çevrilir?

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin sahipleri; ellerinde ki dijital para birimlerini diledikleri gibi kullanabilirler. İnternet üzerinden alışveriş yapabilir, bitcoin kabul eden restoranlarda harcama yapabilir, gerçek paraya çevirebilir veya istedikleri kişilere bu paraları gönderebilirler.

Bitcoini kullanım şekli ve avantajları bu şekilde. Peki, bitcoini nakit paraya çevirmek mümkün mü, bu işlem nasıl yapılır, başka bir deyişle bitcoin nasıl nakde çevrilir? Bitcoinleri nakit paraya çevirebilmek için; öncelikle bitcoin borsasında işlem yapmak gerekir bunun için de kullanıcıların bir sanal cüzdana sahip olmaları gerekiyor. Sanal cüzdanda yani hesapta bulunan bitcoinler; havale veya EFT yöntemiyle kullanıcıların hesabına gönderilebilir. Bunun dışında bir bitcoin alıcısı bulup, güvenilir siteler aracılığıyla ödemeyi peşin almak koşuluyla alıcıya bitcoin göndererek de hesapta ki parayı gerçek paraya çevirmek mümkündür.

Bir önceki bilgi dolu olan Nisan 2018 Kripto Paraların Yükselme Sebebi başlıklı makalemizde Blockhain, Blockhain yapısı ve Ethereum hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here