Bayram Tatilinde EFT Yapılır Mı?

0
323
Bayram Tatilinde EFT Yapılır Mı?
Bayram Tatilinde EFT Yapılır Mı?

Bayram Tatilinde tüm kamu kurum ve kuruluşları resmi tatil yaptığından dolayı herhangi bir resmi işlem gerçekleştirmek mümkün değildir. Bankacılık işlemlerinin de bir kısmını kapsayacak bu durum bazı aksaklıklara neden olacaktır. EFT yani elektronik para transferi de bayram tatili veya diğer resmi tatillerde gerçekleşmez.

EFT farklı bankalar arasında gerçekleşen para transferidir ve bu transfer Merkez Bankası tarafından onaylanarak gerçekleşir. Resmi tatillerde personellerin çalışmadığından dolayı EFT gibi bankalar arası para transfer işlemi gerçekleşmez. Aynı banka içindeki hesaplar arasında para transferi yapacak iseniz yani havale gerçekleştireceksiniz, havale işlemleri 7/24 yapılabildiği gibi mobil veya internet bankacılığı üzerinden de hızlıca gerçekleştirilebilir.

Bayram Tatilinde EFT Yapılır Mı?
EFT farklı bankalar arasında gerçekleşen para transferidir, ef

Bayram tatilinde oluşacak bu tip aksaklıkların önüne geçmek için ise yapacağınız işlemlerden birisi şu olabilir, bankamatik üzerinden paranızı çekip aktarmak istediğiniz diğer bankanın bankamatiğinden kartsız işlem olarak kişinin hesabına aktarabilirsiniz. Ancak bu tip bir işlemde muhtemelen aktarım esnasında belirli bir işlem ücreti kesintisi olacaktır.

Bayram Tatilinde EFT Yapılır Mı?
EFT İle İlgili Diğer Bilgiler?

EFT İle İlgili Diğer Bilgiler?

EFT işlemi bankaların internet siteleri, mobil uygulamaları, bankamatikleri gibi tüm platformları üzerinden yapılabilir. EFT işlemi için kişinin en az isim soyisim ve iban numarasını bilmeniz gerekmektedir.

EFT İşlemi Ne Kadar Sürer?

EFT İşlemi mesai saatleri içerisinde maksimum 20 dakika içerisinde gerçekleşir. Bankadan bankaya EFT süresi değişkenlik gösterebilir. Tahmini olarak bu süre 10 ila 20 dakika arasında değişkenlik gösterir.

EFT İşlemi Mesai Saatleri Dışında Yapılabilir Mi?

Mesai saatleri dışında EFT yapılamaz ancak ileri tarihli EFT talimatı verirsiniz ve talimatınıza göre mesai başladığında EFT işlemi gerçekleşir.

EFT Hesaba Geçmezse;

EFT yani elektronik para transferi talimatınız 20 dakikayı geçen bir süre sonunda hala hesaba geçmemiş ise, iban numarası tekrar kontrol edilmeli, isim soyisim bilgilerinde bir hata var mı kontrol edilmeli ve bu bilgilere rağmen bir sorun gözüküyor ise bankanın EFT merkezi ile görüşerek durumunuzu anlatmanız ve kontrol etmelerini istemeniz gerekebilir.

Bayram Tatilinde EFT Yapılır Mı?
EFT İşlemi Ücretli Midir?

EFT İşlemi Ücretli Midir?

EFT özel bir anlaşmanız yok ise ücretlidir. Yani örneğin maaş hesabınızda işlem ücreti alınmayacak ya da otomatik ödeme talimatı verdiğiniz için işlem ücreti alınmayacak gibi bir anlaşmanız yok ise EFT işlemi ücretlidir. Bankadan bankaya EFT ücreti değişir. 2 TL ile 3 TL arasında değişir.

Bayram Ne Zaman?

Kurban Bayramının Arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü

Kurban Bayramının 1. günü 21 Ağustos Salı günü

Kurban Bayramının 2. günü 22 Ağustos Çarşamba günü

Kurban Bayramının 3. günü 23 Ağustos Perşembe günü

Kurban Bayramının 4. günü 24 Ağustos Cuma günü olacak.

Bir önceki bilgi dolu olan Kredi Kartı Almanın En Kolay Yolu başlıklı makalemizde kredi kartı, Kredi Kartı Alma ve Kredi Kartı Almanın En Kolay Yolu hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here