Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

0
173

yediden yetmişe herkesin çektiği kötü bir durumdur. Özellikle de yaz aylarında görülen bir sorundur. Sizde ayak kokusundan şikâyetçiyim diyorsanız ayak kokusundan kurtulmak pek mümkün. sizinde kâbusunuz olmasın. Sizde Merak ediyorsanız aslında bu kokudan kurtulmak çok kolay ve zahmetsiz. Tek yapmanız gereken şey ayaklarınıza bakım yapmak ve özen göstermek. Bu sayede kalıcı bir şekilde ayak kokusunu giderebilirsiniz.

Ayak Kokusuna Evde Çözümü

Başta ayak kokusu olmak üzere birçok derde deva olan karbonat, ayak kokusuna karşı kalıcı çözümleri ile en çok kullanılan doğal maddelerden biridir. Lavanta yağı, çay ve sirke de bir başka temizleyicilerdir. Lavanta yağı koku meydana getiren bakteri ve virüsleri temizler. Çay ise içindeki tanık asit sayesinde bakterilere karşı savaşır ve ayaktaki gözenekleri korur. Son olarak sirke de içinde bulunduğu asitler sebebi ile bakterilerin yaşayamayacağı bir ortam sağlar.Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Ayak Kokusuna Karşı Alınabilecek Tedbirler

Naylondan yapılan çoraplardan uzak durmalısınız. Çorap alırken etiketine bakabilirsiniz. Pamuklu çorap almanız önemle tavsiye edilir. Ayakkabı seçiminde ise sentetik ayakkabılar yerine gerçek deriden yapılmış ya da sandalet, babet gibi ince ayakkabıları giymeniz önerilir ve ayakkabılarınızı düzenli aralıklar ile havalandırırsanız ter ve bakteri oluşumunu engellemiş olursunuz ve Ayak kokusu nasıl geçer sorusuna yeterli cevapları bulmuş olursunuz. Ayrıca çorabınızın içine doğru pudra dökebilirsiniz. Her gün aynı çorabı ve ayakkabıyı giymekten vazgeçin. Haftada 3-4 gün ayak banyosu yapmaya özen gösterin, yaz aylarında bu sayı her güne çıkabilir. Ayakkabı tabanı kullanın. Çorapsız ayakkabı kullanmayın.

Ayak Kokusuna İlaçla Tedavi

Doğal yolları tercih etmeyenler için eczanelerde bulabileceğiniz uygun fiyatlı ilaçlar bulunmaktadır. Mesela ayak krem, ayakkabı koku giderici toz, koku giderici sprey ve benzeri ilaçları tercih edebilirsiniz. İnternetten araştırma yaparak en iyi markaları bulabilirsiniz ve internetten online sipariş verebilirsiniz. Ayak kokusundan kurtulmak işte bu kadar basit ve oldukça mümkündür. Ve bu ilaçlar son derece sağlıklı ve zararsızdır. Kimsede hiçbir zarar ve yan etki görülmemiştir.

Bir önceki bilgi dolu olan Boyun Çizgileri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde Boyun Çizgileri ve Boyun Çizgileri nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here