AMP İçine Adsense Reklam Ekleme

0
196

Google kullanıcılara daha hızlı açılan siteler sunmak için AMP adını verdiği bir teknoloji ile karşımıza çıkıyor. 2 yıl öncesine dayanan AMP, arama motoru sonucunda yanında şimşek ikonu ile çıkan sitelerin kullandığını gördüğümüz ve sonuca hızlıca ulaştığımız bir yapı.

kelimelerinin baş harflerinin kullanıldığı AMP ismi verilen bu yapı mobilde arama yapan kullanıcıların düşük internet hızlarında bir sonuca ulaşmasına fayda sağlayacak bir gelişmedir.

AMP İçine Adsense Reklam Ekleme
AMP Olan Sitelerin Görünümü

Google mobil ziyaretçilerine daha hızlı hizmet sunan bu teknolojik gelişmesini kullanan siteleri sıralamalarda daha üst sıraya aldığı için şu an site sahipleri sitelerinin AMP desteği sunması için her türlü çalışmayı yapmaktadır.

AMP sayfalarında sitelerin hızlı açılması için Javascript kodlarına yer verilmiyor ve CSS kodları da kısıtlı bir şekilde açılıyor. Bunların açılmaması da kullanıcıya oldukça hızlı bir site gezintisi sunuyor.

, Joomla gibi hazır içerik yönetim sistemini kullanan site sahiplerinin AMP adı verilen bu gelişime ayak uydurması çok daha hızlı oldu. Çünkü Google’ın istediği bu AMP yapısını sitelerinize sunabileceğiniz hazır eklentiler mevcut.

WordPress eklentileri arasında Google AMP olarak arama yaptırdığınızda, birçok eklenti bulabilir ve sitenizi dakikalar içerisinde AMP destekli olarak okuyucuya sunabilirsiniz.

AMP desteği olan sitelerde içeriğin sonuna /amp linki ekleyerek AMP’li görünümünü görebilirsiniz.

AMP ile ilgili genel bilgileri verdikten sonra asıl konumuz olan AMP İçine Adsense Reklam Ekleme kısmına gelelim.

AMP İçine Adsense Reklamları Nasıl Eklenir?

AMP içinde javascript kodları çalışmadığı için, css erişimi kısıtlı olduğu için adsense reklamları eklenmiyordu ancak bununla ilgili google site sahiplerine yaptığı gelişme sonrasında adsense reklamı ekleme izni verdi.

WordPress tabanlı sitenize eklentiler arasında aratarak Accelerated Mobile Pages eklentisini ekleyin.

AMP İçine Adsense Reklam Ekleme
Accelerated Mobile Pages Eklentisi

 

Accelerated Mobile Pages Eklentisini kurduktan sonra ayarlarını yapmak için eklentinin panelini açın.

AMP İçine Adsense Reklam Ekleme

Accelerated Mobile Pages Eklentisi ücretsiz bir eklentidir, ücretli versiyonu ile ilave özelliklere sahip olabilirsiniz. Ancak başlangıç aşamasında size her türlü reklam ekleme çıkarma ve diğer ayarları ücretsiz sunacağından gerek yoktur.

Eklentinin Advertisement kısmı tıklandıktan sonra ilgili yere Adsense yayıncı kimliğinizi ekleyerek nerede reklam göstermek istiyorsanız seçerek reklamlarınız gösterebilirsiniz.

AMP İçine Adsense Reklam Ekleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here