Ağdayı Acısız Hale Getirmek İçin Tavsiyeler

1
253

Kadınların istenmeyen tüylerden kurtulabilmek için en fazla tercih ettiği yöntemler arasında yapmak yer almaktadır. , haftalarca pürüzsüz bir tene sahip olmanın en kestirme yoludur. Fakat çok acılı bir işlem olduğu için kadınların çekinerek yaptırdıkları işlemler arasında yer alır. Aslında acısız bir şekilde yapmanın yolları vardır. Yazımızda sizlerle bu yolları paylaşacağız.

Ağda Yapacağınız Tarihi Doğru Seçmelisiniz

Acısız bir şekilde ağda yapmak isteyen kadınların tarih seçimi konusunda regl dönemine göre hareket etmelerini tavsiye ederiz. Kadınlar genellikle adet döneminden bir hafta önce hormonların hareketlenmesiyle daha hassas olurlar. Bu yüzden ağda yapıldığı sırada daha fazla acı hissedilir. Ağda için en ideal tarih ise; regl bitiminden 3-4 gün sonrasıdır.

Ağdayı Acısız Hale Getirmek İçin Tavsiyeler

Cildinizi Ağda Yapmaya Hazır Hale Getirin

Ağda sırasında acıyı azaltmak istiyorsanız cildinizin yüzeyinde biriken ölü derileri temizlemenizde fayda vardır. Ölü derileri temizlemek için banyo sırasında ipek kese yapabilirsiniz. Eğer varsa banyo sonrasında kuru cildinize atkılı fırça ile tarama işlemini uygulayabilirsiniz. Bu şekilde tüy kökleriniz rahatlayacak ve daha kolay ağda yapılabilecek hale gelecektir.

Ağdayı Acısız Hale Getirmek İçin Tavsiyeler

Parça Parça Ağda Yapın

Ağda yapıldığı sırada kadınlar genellikle biran önce bitmesini ister. Fakat acıyı daha az hissetmek istiyorsanız parçalara bölerek ağda yapmanız gerekir. Özellikle en acı veren bölgelerden birisi olan genital bölgenize ağda yapacağınız sırada ufak parçalara bölerek ağda yapmalısınız Bu şekilde ağda yaptığınız bölgede acı azalacağı gibi yavaş yavaş uyuşma da başlar. Eğer kağıt ağda kullanıyorsanız makasla bu ağdayı ufak parçalara bölün. İyice ısıttıktan sonra istenmeyen tüylerinizin üzerine yapıştırın. Tüylerinizin çıkış yönünün tersine olacak şekilde hızlıca çekin.

Ağdayı Acısız Hale Getirmek İçin Tavsiyeler
İçin Krem Kullanabilirsiniz

Acısız Ağda İçin Krem Kullanabilirsiniz

Sadece ağda sırasında değil lazer epilasyon sırasında da uyuşturucu krem kullanarak yapılan işlemin acısını hissetmeyecek hale gelebilirsiniz. Uyuşturucu kremleri eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu kremi ağda yapmadan yarım saat önce ilgili bölüme sürmelisiniz. Sonrasında ise kağıt mendil kullanarak silmelisiniz. Bu şekilde uyuşmuş olan bölgeyi acısız bir şekilde kıllardan arındırabilirsiniz.

Ağdayı Acısız Hale Getirmek İçin Tavsiyeler
Bebe Pudrası Ağda Acısının Azalmasına Yardımcı Olur

Bebe Pudrası Acının Azalmasına Yardımcı Olur

Genital bölge, koltukaltı, sırt, bacak gibi ağda ile kıllardan arındıracağınız bölgelerde bebe pudrası kullanarak hissettiğiniz acıyı azaltabilirsiniz. Bu bölgelere ağda yapmadan önce bebe pudrası sürerek bir süre bekletin. Sonrasında ise kağıt ağda veya ılık ağda kullanarak istenmeyen tüyleri alın. Bu yöntem sayesinde hem cildiniz tahriş olmayacak hem de acı hissiniz minimum seviyede olacaktır.

Ağda sırasında bazı durumlara dikkat ederek de acıyı azaltabilirsiniz. Ağda yaparken dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

  • Eğer tek seferde çok büyük bir alanda ağda yaparsanız hissettiğiniz acı hissi daha fazla olacaktır. Tüylerinizi küçük parçalar halinde alın.
  • Isı derecesi bütün ağda tipleri için çok önemlidir. Ağda soğuk olursa tüyleriniz yapışmaz ve canınız yanabilir. Çok sıcak olduğu takdirde ise cildiniz yanabilir.
  • Ağda bittikten sonra bebe yağı kullanmak hem cildinizi rahatlatacak hem de cildinizdeki tahrişin azalmasını sağlayacaktır.
  • Düzenli bir şekilde ağda yaptıkça tüy köklerinde zayıflama olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden her ağda yaptığınızda acı hissiniz azalır.
  • Daha uzun süre tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyona başlayabilirsiniz.

Bir önceki bilgi dolu olan Kışın Cilt Bakımında Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde cilt bakımı, kış ve kış aylarında cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here