Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

0
240

Vücuttaki cinsel isteğin artmasına neden olan etki,  etkisi olarak adlandırılır. Çeşitli kokuların, macunların, kimyasalların, yapay veya doğal ürünlerin bulunmaktadır. Ayrıca bazı yiyecekler, doğal yaratarak, cinsel gücün artmasını sağlar. yaratan yiyeceklere, yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Muz: Muzun mutluluk verici, enerji sağlayıcı ve cinsel isteği artırıcı bir etkisi bulunur. Muzun hoş kokusu ve tadı, güzel duygular uyandırır ve harekete geçmeyi sağlar. Ayrıca muz, libidoyu arttırır ve erkeklerde testosteron üretimini hızlandırır.  Muzu tek başına tüketebileceğiniz gibi, tatlıların içinde kullanarak, süte ilave ederek veya bal ile deneyebilirsiniz.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Kuruyemiş: Kuruyemişler besleyici ve güç verici özellikleri sayesinde, eski zamanlardan beri cinsel kuvveti arttırmak amaçlı kullanılırlar. Özellikle ceviz, fındık, fıstık, badem ve çam fıstığı, vücuda enerji kazandırarak, afrodizyak etkisi oluşmasını sağlar. Kuruyemişleri tatlılarda kullanmak veya yanında balla tüketmek daha fazla canlılık oluşmasını sağlar. Kuruyemiş tüketmeyi sevmiyorsanız, badem yağı, ceviz yağı gibi kuruyemiş özlerini, kullanabilirsiniz.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Zencefil: Zencefil hem kadınlarda hem de erkeklerde vücudu canlandırır ve dinamizmin artmasını sağlar. Zencefil ayrıca kan dolaşımını hızlandırır ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Zencefili çay olarak veya yemeklerin içerisine karıştırarak kullanabilirsiniz.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Bal: Bal besleyici değerleriyle, tam bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve hareketlilik kazandırır. Bal yediğinizde kendinizi daha zinde ve sıcak hissedersiniz. Ayrıca balın yapısında, sperm sayısını arttıran ve testosteron salınımını başlatan B vitamini bulunur.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Avokado: Avokado, eski zamanlardan beri cinsel isteği arttıran bir yiyecek olarak bilinir. Avokadonun hem besleyici hem de canlandırıcı özelliği bulunmaktadır. Özellikle bol limonlu avokado salatası tüketerek, cinsel isteği arttırmayı sağlayabilirsiniz.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Çikolata: Çikolatanın içinde bulunan maddeler, vücudu harekete geçirerek cinsel isteğin artmasını sağlar. Ayrıca çikolata, stresi azaltır ve mutluluk hormonlarının tetiklenmesini sağlar. Stresten uzak, kendini daha mutlu hisseden bireylerin iyimser ruh hali ise, cinsel performanslarına yansır. Çikolata, cinsel ilişkinin daha mutlu sonuçlanmasını sağlar. Yalnızca çikolata değil, içerisinde kakao bulunan yiyeceklerde de afrodizyak etkisi bulunur.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Midye: Deniz mahsullerinin çoğu, afrodizyak etki yaratır. Ancak deniz ürünlerinden midyenin cinsel gücü artırıcı özel bir etkisi bulunur. Ayrıca, midyenin içeriğinde bulunan çinko, erkeklerde sperm sayısının artmasını sağlayarak, performansı arttırır.

Bir önceki bilgi dolu olan Şeker Detoksu : Şeker İsteğini Azaltmanın Kesin Yolu başlıklı makalemizde şeker, Şeker Detoksu ve şeker isteği azaltma hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here